Β’ ΕΠΣΚ Καθάρισε στο δεύτερο μέρος η Γαλατινή Για ένα ημίχρονο άντεξε η νεανική Ακαδημία Σιάτιστας

ΑΜΣ Γαλατινή – Ακαδημία Σιάτιστας  5-1

Λύγισε Ακαδημία Σιάτιστας στο Β' ημίχρονο ύστερα από καλό 45λεπτο, η Γαλατινή με όπλο τους έμπειρους Κουτσομήτρο και Γκαργάλα με δύο τέρματα ο καθένας έσπασαν την νεανική άμυνα της Ακαδημίας.

Χαμένες πολλές ευκαιρίες από τον Κουτσομήτρο 12’ 41’ τον Ηλία 30’ Γκαργκάλα 35’ η Ακαδημία ήταν καλά στημένη στο πρώτο μέρος, στο Β' ημίχρονο η Γαλατινή μπήκε δυνατά και σκοράρισε στο 48’ με τον Κουτσομήτρο 1-0 , στο 53’ από ελεγχόμενη θέση οφ σάιντ ο Γκαργκάλας κάνει το 2-0, στο 58'  και πάλι ο Κουτσομήτρος το 3-0 και πάλι από ελεγχόμενη θέση οφ σαιντ το 3-0.

Στο 67’  4-0 από τον Γκαργκάλα, στο 70’  5-0 από τον νεαρό Τσότσο, και το σκορ έκλεισε με το γκολ της τιμής από τον Καρακουλάκη στο 89’ σε 5-1