Α’ ΕΠΣΚ: Απόλλων Ακρινής – Αναγέννηση Εράτυρας 1-3

Σε «βαρύ» αγωνιστικό χώρο η Εράτυρα στάθηκε πιο τυχερή σκοράροντας στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου και πέτυχε σημαντική νίκη. Ο Απόλλων επηρεάστηκε από τις απουσίες, προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 6΄ ο Γουίλιαμ Αντωνιάδης έκανε το 0-1, ο ίδιος παίκτης στο 47΄ με πολύ μακρινό φάουλ το 0-2. Στο 57΄ ο Κώστας Χατσίδης με σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε, στο 73΄ ο Δημήτρης Λαζαρίδης με σουτ εκτός περιοχής έκλεισε το σκορ.

Καλή η διαιτησία του Καρατέρπου (Μπέλτσου, Γεωργιάδης).

Απόλλων Ακρινής: Παπαδόπουλος, Γ. Αντωνιάδης (60΄ Πουτογλίδης), Τσανακτσίδης (81΄ Τσαουσίδης), Θωμαϊδης, Θ. Αντωνιάδης, ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΗΣ, ΦΩΤΙΑΔΗΣ, Ακριτίδης, Θαλαλαίος (54΄ Πεχλιβανίδης), ΧΑΤΣΙΔΗΣ, Σαλονικίδης.

Αναγέννηση Εράτυρας: Ζαρκοδήμος, Τσιόρκας, Μήλιος, Μούστα, Δημητριάδης, ΚΙΛΗΣ, Τζιώτζης (46΄ Μοράβα), Γ. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, Μαυρίδης, Τσίτσαρης, ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ.