Γ' Εθνική 3ος όμιλος - 19η αγωνιστική: Δεν τα κατάφερε ο ΓΣ Σιάτιστας!

Μέτρια εμφάνιση έκανε ο ΓΣ Σιάτιστας στο ΔΑΚ Κοζάνης, δίνοντας την ευκαιρία στον Ηρακλή Κοζ. χωρίς βασικές μονάδες να πάρει εύκολα το παιχνίδι.
Ο ΓΣ Σιάτιστας μπήκε δυνατά και από το πρώτο 10 λεπτο έδειξε ότι θέλει να πάρει τον αγώνα ο από τον Ηρακλή, το πρώτο 10λεπτο ισόπαλο 20-20.
Το δεύτερο 10λεπτο ο Ηρακλής Κοζ. πέρασε μπροστά με τρίποντα του Γιανουζάκου με 21 πόντους και τέσσερα τρίποντα ήταν ο κορυφαίος του αγώνα, και ο Ηρακλής σιγά σιγά με κακή άμυνα του ΓΣ έπαιρνε την διαφορά με το ημίχρονο να κλείνει με έντεκα πόντους διαφορά υπέρ του Ηρακλή 46-35.

Σταθερά μπροστά ο Ηρακλής με την διαφορά να ανεβαίνει υπέρ του μέχρι και τους 23 πόντους έκλεισε 3ο 10λεπτο με 71-55.
Στο 4ο δεκάλεπτο ο ΓΣ  Σιάτιστας κατέθεσε τα όπλα και έτσι ήρθε η ήττα με δεκαέξι πόντους διαφορά που τον βάζει σε περιπέτειες για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Πολύ καλή εμφάνιση από τον ΓΣ Σιάτιστας ο Χ. Ρέππα με 25 και τέσσερα τρίποντα και του Τσιαούση με 20 πόντους και ένα τρίποντο.
Ο κόσμος της Σιάτιστας δεν έλειψε και από αυτό το δύσκολο παιχνίδι του ΓΣ Σιάτιστας!