Β’ ΕΠΣΚ: ΑΕ Άνω Κώμης – Αναγέννηση Λιβαδερού 3-1 | φωτο - βίντεο

Δύσκολη επικράτηση  για την Άνω Κώμη απέναντι στην σκληροτράχηλη Αναγέννηση Λιβαδερού με σκορ 3-1.

Ήταν ένα παιχνίδι που τα είχε όλα,  πάθος, γκολ, κόκκινες κάρτες  και γενικά πολλές  δυνατές μονομαχίες.
Σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο αφού στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο αποτελεσματική η Άνω Κώμη.
Το παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε φωτιά με 3 κόκκινες κάρτες. (δύο  για την Άνω Κώμη  και μία για το Λιβαδερό )

Φάσεις και γκολ
Στο 7’ ωραίο ένα δύο του Νάστου με τον Τρέσσο ο Νάστος θα μπει  στην περιοχή χάνει τη μπάλα δεν διώχνουν οι αμυντικοί θα εκμεταλλευτεί  το λάθος και με σουτ θα κάνει το 1-0 .
Στο 13’ σουτ ο Νάστου άουτ.
Στο 15’ σύγχυση στην άμυνα της Άνω Κώμης μετά από το φάουλ του Τσιάμη  εκεί θα την βρει ο Πουρνάρας και θα την στείλει στα δίχτυα για το 1-1.
Στο 22’ μακρινό σουτ του Τσιάμη άουτ.
Στο 27’ κάθετη πάσα του Νίκου  Β στον Πουρνάρα θα βγει τετ – α - τετ θα πλασάρει άουτ.
Στο 31’ θα βγει τετ – α - τετ ο Νάστος  καθυστερεί να σουτάρει διώχνει σε κόρνερ ο Πουρνάρας.
Στο 37’ σουτ Τσιοκάκου αποκρούει σε κόρνερ ο Παπακώστας.
Στο 41’ σουτ του Τσαράβα μπλοκάρει ο Παπακώστας.
Στο 45’ σουτ του Τσιάκου άουτ.
Στο 47’ σουτ από πλάγια θέση του Πουρνάρα αποκρούει ο Παπακώστας.
Στο 50’ κενό στην άμυνα του Λιβαδερού από  πλάγια θέση ο Παλαμάς θα σουτάρει και θα κάνει το 2-1.
Στο 53’ σέντρα του Τσιάκου στον Μαυρομάτη σουτ άουτ.
Στο 63’ σέντρα του Νάστου στον Τρέσσο με κεφαλιά άουτ.
Στο 70’σουτ του Γκόγκου άουτ.
Στο 76’ ωραίο σουτ του Γκόγκου άουτ.
Στο 80’ δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μίχο για σκληρό μαρκάρισμα  με δέκα το Λιβαδερό.
Στο 85’ απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση στο Γκιούρα  με δέκα και η Άνω Κώμη.
Στο 89’ δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Τρέσσο μένει με εννιά παίκτες η Άνω Κώμη.
Στο 91’ατομική προσπάθεια του Νέστου θα μπει στη περιοχή θα πλασάρει και θα κάνει το 3-1 τελειώνοντας το παιχνίδι.

Α.Ε Άνω Κώμης: Παπακώστας, Τζαλαζίδης, Τσιάκος, Τζιμπούρας, Νάστος, Τρέσσος, Παλαμάς Κ (75’Γκιούρας), Παπαδημητρίου, Παλαμάς Ι (63’ Γκόγκος), Νάστος, Μαυρομάτης

Αναγέννηση Λιβαδερού: Νίκος Χ, Νίκος Δ, Τζαραβάς, Αρίδας (74’ Ζανι Ι), Παπαγεωργίου, Μίχος, Ζάνι (55’ Καρανίκος), Πουρνάρας, Τσιάμης, Νίκος Β, Τσιοκανος

Διαιτητής:  Σωτηριάδης
Βοηθοί:  Φραντζοπουλου , Μιχαηλίδης

ρεπορτάζ: Θωμάς Παρτάλης