Ηρακλής Κοζάνης-Διόσκουροι παιδικό πρωτάθλημα ΕΚΑΣΔΥΜ 20/2/2016

Οι Διόσκουροι έκαναν τελικά την 1η ήττα στην παράταση από τον Ηρακλή Κοζάνης με σκορ 54-51.

Οι κυανόμαυροι δεν ήταν σε καλή μέρα έχοντας πολύ άσχημα ποσοστά στα σουτ. Λόγω της σκοπιμότητας του παιχνιδιού, ο Ηρακλής επέλεξε μια κλειστή άμυνα ζώνης,  όπου όλα τα σουτ των Διόσκουρων ήταν αμαρκάριστα αλλά το άγχος εμπόδισε τους παίκτες μας να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους. Οι γηπεδούχοι δε ευστοχούσαν από όλες τις θέσεις στέλνοντας την διαφορά σε διψήφιο νούμερο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Διόσκουροι έκαναν την ανατροπή παρά το άσχημο παιχνίδι και ξέφυγαν και με 6 πόντους αλλά ο Ηρακλής με συνεχόμενα τρίποντα έστειλε το ματς στην παράταση.
Εκεί οι κυανόμαυροι δεν είχαν καθαρό μυαλό και δεν μπόρεσαν να πάρουν τον αγώνα κάνοντας αβίαστα λάθη στο τέλος και κακές επιλογές.