Γ’ Εθνική: Εορδαϊκός - Δόξα Προσκυνητών 2-1

Ο Εορδαϊκός μετά τη βαριά ήττα μέσα στον Καμπανιακό, αντέδρασε σωστά. Οι ποδοσφαιριστές του Χάρη Σαμαρά μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι και πήραν παλικαρίσια νίκη με σκορ 2-1, σκορ ημιχρόνου 1-0.
Αξίζει να σημειωθεί πως η Δόξα Προσκυνητών δέχτηκε στο α' ημίχρονο δύο κόκκινες κάρτες.

Τα γκολ πέτυχαν, το 1-0 ο Ιωαννίδης με πέναλτι στο 37'. Το πέναλτι το κέρδισε ο Βλαδίκας. Το 2-0 σημείωσε ο Καλογιαννίδης στο 64'. Η Δόξα μείωσε σε 2-1 στο 80' με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Κεϊτά.
Πύρρειος ήταν η νίκη για τον Εορδαϊκό αφού δύο ποδοσφαιριστές του οδηγήθηκαν στο νοσοκομείο με κατάγματα. Ο Βλαδίκας με κάταγμα στον αστράγαλο  κι ο Καλογιαννίδης στον καρπό.
Δύο καλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους είχε ο  Μπαλίτσας ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Κεϊτά και ο Γκελοσάνι.

Εορδαϊκός: Χρυσοστομίδης, Χαραλαμπίδης, Τσοκαταρίδης, Λιάμης, Σεκουλίδης, Μπαλίτσας Καλογιαννίδης (80’ Λιάπτσης), Τσακανίκας, Γκελοσάνι, Ιωαννίδης (84’ Πιστόλας), Βλαδίκας (46’  Μάγγος).

Δόξα Προσκυνητών: Πέρτσας, Σιδηρόπουλος, Κελεσίδης, Καραγιαννίδης (75’ Καμζέλας), Λέφης, Τρίχας, Δημητριάδης, Κλης (45’ Αγγελόπουλος), Κεϊτά, Κατσαρός (90’ Ιωαννίδης), Βάσκος.

Διαιτητής:  Κατής (Φλώρινας)
Βοηθοί:  Δράγος (Φλώρινας)-Μωϋσιάδης (Γρεβενών)