Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2017

Γ’ Εθνική: Πάλεψαν αλλά έχασαν Φούφας και Εορδαϊκός - αποτελέσματα - βαθμολογία

Με 2 γκολ στο α’ ημίχρονο η Δόξα Δράμας, πήρε σπουδαία νίκη κι  έφυγε από την Πτολεμαΐδα με τους τρεις βαθμούς. Στο πρώτο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου ο Φούφας προσπάθησε να ανατρέψει το εις βάρος  του σκορ  αλλά η Δόξα έκανε σωστή διαχείριση του παιχνιδιού και κράτησε το σκορ του α’ ημιχρόνου.
Τα γκολ για τη Δράμα πέτυχε ο Ιγκόρ στο 27'-και στο 45'.

Πολλά παράπονα έχει ο Εορδαϊκός από την διαιτησία του Εδεσσαίου ρέφερι. Ιδίως στο β’ ημίχρονο με τα σφυρίγματά του δεν άφηνε τους λιγνιτωρύχους να κάνουν το παιχνίδι τους. Ο Εορδαϊκός προηγήθηκε στο 9’  με τον Καλογιαννίδη κι έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-2 στο 22’ με τον Μπαλίτσα. Στη συνέχεια ο Λαγκαδάς κατάφερε να ανατρέψει το σκορ με 3 γκολ του Στεφανίδη.

4-42
*Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει -3 βαθμούς. H ΑΕΠ Βατολάκκου αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα