Όταν ο εγγονός χαρίζει γκολ και ζωή στον παππού

Ο μικρός Αντώνης Τρούπκος χαρίζει το χρυσό γκολ στον παππού του Αντώνη Τρούπκο

Αγώνας  μπαράζ των νέων  μεταξύ της ΕΠΣ Κοζάνης και της ΕΠΣ Πέλλας για την πρόκριση στους 8 του πανελλήνιου πρωταθλήματος προεπιλογής.
Η ΕΠΣ Πέλλας προηγείται με 1-0.

Οι νέοι της Κοζάνης δε το βάζουν κάτω, καταθέτουν στο χόρτο ψυχή  και  ισοφαρίζουν πριν τη λήξη του Α ημιχρόνου σε 1-1 με τον Σαρηγιαννίδη.
 Το σκορ δεν αλλάζει στην κανονική του διάρκεια και οι δύο ομάδες οδηγούνται στην παράταση ...

Βρισκόμαστε στο 118' κι όλα δείχνουν ότι θα πάμε στα πέναλτι . Ο Τρούπκος όμως σ’ εκείνο το σημείο  θα  σκοράρει και όλη " Η  ΟΜΑΔΑ " μια αγκαλιά …  μαζί και ο παππούς του Τρούπκου που πανηγυρίζει κι αυτός σαν μικρό παιδί το γκολ του εγγονού του !!!
Ο μικρός Αντώνης τρέχει και χαρίζει το χρυσό γκολ και ζωή  στον τρις ευτυχισμένο εκείνη την ώρα  παππού Αντώνη!  Στιγμές  ανεκτίμητες που μόνο ο αθλητισμός μπορεί να τις δώσει !!!!

επιμέλεια: Γιώργος Κατσίκας