Γ’ Εθνική: Στα χασομέρια ισοφαρίστηκε ο Φούφας - Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα ο Εορδαϊκός

Κρίμα κι άδικο για το Μακεδονικό Φούφα που στις καθυστερήσεις έχασε την ευκαιρία να πάρει μια μεγάλη ιστορική νίκη κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο, όπως είναι η Καβάλα. Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας έξυπνα και με σωστή τακτική, προηγήθηκαν στο 76' με το Δούφα 0-1. Οι αργοναύτες είχαν την τύχη με το μέρος τους και στις καθυστερήσεις τσίμπησαν το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Σταματόπουλου.

Ο Εορδαϊκός μετά τη βαριά ήττα μέσα στον Καμπανιακό, αντέδρασε σωστά. Οι ποδοσφαιριστές του Χάρη Σαμαρά μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι και πήραν παλικαρίσια νίκη με σκορ 2-1, σκορ ημιχρόνου 1-0.
Αξίζει να σημειωθεί πως η Δόξα Προσκηνυτών δέχτηκε στο α' ημίχρονο δύο κόκκινες κάρτες.
Τα γκολ πέτυχαν, το 1-0 ο Ιωαννιδης με πέναλτι στο 37'. Το πέναλτι το κέρδισε ο Βλαδίκαε. Το 2-0 σημείωσε ο Καλογιαννίδης στο 64'. Η Δόξα μείωσε σε 2-1 στο 80' με πέναλτι. Πύρρειος ήταν η νίκη για τον Εορδαϊκό αφού δύο ποδοσφαιριστές του οδηγήθηκαν στο νοσοκομείο με κατάγματα. Ο Βλαδίκας με κάταγμα στον αστράγαλο κι ο Καλογιαννίδης στον καρπό.