Α1 ΕΠΣ Φλώρινας: Εύκολα πέρασε ο Άγιος και το εμπόδιο της Καλλινίκης με το επιβλητικό 7-0

Ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ   διανύει μια περίοδο εξαιρετικής φόρμας και αυτό φαίνεται μέσα στο χόρτο.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σιδηρόπουλο Χ στο 3'  με καταπληκτικό τακουνάκι δείγμα κλάσης ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα του στο 21'.

Στο 38' σειρά του Φερεντίνου να προσθέσει ένα γκολ ακόμακαι να κάνει το 3-0.

Πριν το τέλος του  ημιχρόνου ο Άγιος  με σκόρερ τον Γιορεντζιδη με φοβερό σουτ βολίδα έκανε το 4-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μακεδονικού  μπήκε και πάλι δυναμικά με καλό ποδόσφαιρο και ήταν σειρά του Ζηνόβιου να οπλίσει και με ένα χατ τρικ να σκοράρει στο 48', 70',87' και να γράφει το τελικό 7-0.

Το ματς μπορεί να χαρακτηριστεί σαν  μια πρόβα τζενεράλε για το ντέρμπι  κορυφής που έρχεται το  Σαββατοκύριακο κόντρα στον Ερμή.

Οι  PATELAKERS κάνουν κάλεσμα στον κόσμο να  συμπαρασταθεί  στην προσπάθεια της ομάδας και  τονίζουν στην ανακοίνωση τους

"Με τη βοήθεια της έδρας μας και του κόσμου πάμε για τη νίκη  Πάμε όλοι μαζί για την πρώτη θέση, εκεί που αξίζετε να βρίσκεστε λιοντάρια!!!! "