Κυριακή, 2 Απριλίου 2017

Τα παιχνίδια της Κυριακής 2/4/2017

Τα παιχνίδια της Κυριακής σε Γ' Εθνική, Α' και Β' κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης.

Γ' Εθνική 
24η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου - ΑΟ Καρδίας
Δημητριάδης, Πασσαλής-Χρυσαΐδης (Χαλκιδικής)
Νέστος Χρυσούπολης  - Καμπανιακός  
Κακουλίδης, Τζιώτζιος-Καραγιάννης (Θράκης)
Δόξα Δράμας  - Εορδαϊκός
Σιμίδης, Κίτσος-Τερζόπουλος (Έβρου)
Νάουσα  - Δόξα Προσκυνητών
Πάλιουρας, Νταβέλας-Μιχτατίδης (Μακεδονίας)
ΑΟ Καβάλα  - Απόλλων Καλαμαριάς
Φωτιάδης (Καστοριάς), Στεφούλης-Φαλτάκας (Γρεβενών)
Αλμωπός Αριδαίας  - Ορφέας Ξάνθης
Πολυχρόνης, Γιαμούζης-Μηνούδης (Πιερίας)
ΑΕ Ποντίων  - ΑΠΕ Λαγκαδά 0-3 α.α.
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

Α’ κατηγορία

23η αγωνιστική 
Μακεδονικός Σιάτιστας  - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας (γήπεδο Σιάτιστας)
Δεληζήσης, Μπαλιάκας, Δραγώγιας
Εθνικός Βατερού  - Α.Ε. Καλαμιάς (γήπεδο Βατερού)
Σωτηριάδης, Παπαδόπουλος Μ., Κανδυλιώτης
Α.Ε. Κοζάνης - Τιτάν Σερβίων (γήπεδο ΔΑΚ Κοζάνης)
Κωνσταντινίδης, Λαμπριανίδης, Ηλιάδης
Αλιάκμων Αιανής  - Γαλατινή (γήπεδο Αιανής)
Μπαϊραμίδης, Τζουβάρας, Πανυτσίδου
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  - Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής (γήπεδο Ξηρολίμνης)
Κουτσώνας, Τζιαμπάζης, Τζιουβάρας
Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης  

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

20η αγωνιστική
Ερμής Πλατανορέμματος  - Α.Ο. Κρόκου (γήπεδο Πλατανόρεμμα)
Καρατέρπος, Μπισούκης, Συμεωνίδης      
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  - Κεραυνός Πετρανών (γήπεδο Ροδιανής)
Πελετίδης, Γκόγκος, Σίας Κ.   
Αναγέννηση Αργίλου  - Κένταυρος Πρωτοχωρίου (γήπεδο Αργίλου)
Γεωργιάδης, Σύκος, Λαζαρής     
Πρόοδος Μεταξά  - Αναγέννηση Λιβαδερού (γήπεδο Μεταξά)
Κεχαγιάς, Κρικέλης, Χολέβα     
Έλατος Ελάτης  - Α.Σ. Καρυδίτσας (γήπεδο Νέας Νικόπολης)
Κατσούμπας, Σπέντζας, Βαρδιάμπαση     
Α.Ε. Κρανιδίων  - Δόξα Λευκόβρυσης  (γήπεδο Κρανιδίων)
Ζούγρας, Παπαδόπουλος Χρ., Μπακατάρη   

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

20η αγωνιστική
Δόξα Βερμίου Πύργων  - Ηρακλής Κρυόβρυσης (γήπεδο Πύργων)


Τσιγγένης Α., Μιχαηλίδης, Κάμπερ   



ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα - αποτελέσματα Σαββάτου 1/4/2017

Πρωταθλήτρια ομάδα στην Γ' κατηγορία ο Περδίκκας 
Α’ κατηγορία

Πέρασε από την δύσκολη έδρα του Βελβεντού η Κοζάνη
Τα μοιράστηκαν όλα Μακεδονικός και ΠΑΟΚ Κοίλων.


23η αγωνιστική
Α.Σ. Βελβεντό  - Κοζάνη  0-2
Δούμας, Πουλατσόγλου 
Μακεδονικός  Κοζάνης  - Π.Α.Ο. Κοίλων  2-2
Μαλούτας, Ματούλας / Τσατσόπουλος, Αθανασιάδης
Α.Ε. Άνω Κώμης – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0 α.α


Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Β
1
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
51
2
Φ.Σ. Κοζάνη
50
3
Μακεδονικός Σιάτιστας
47
4
Φ.Σ. Εθνικός Βατερού
39
5
Α.Σ. Βελβεντό
37
6
Α.Ε. Κοζάνης
36
7
Μ. Αλ. Χαραυγής
34
8
Αλιάκμων Αιανής
34
9
Μακεδονικός Κοζάνης
33
10
ΠΑΟ Κοίλων
32
11
Α.Μ.Σ. Γαλατινή
31
12
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
26
13
Τιτάν Σερβίων
26
14
Α.Ε. Άνω Κώμης
9
15
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
8
16
Αναγέννηση Εράτυρας
1

           *Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .





Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Κουτσουρεμένη αγωνιστική
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Άρδασσα και Τσοτύλι
Καθάρισαν στο 2ο ημίχρονο Μικρόκαστρο και Καρυοχώρι


20η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  - Δράσις Τσοτυλίου  1-1
Δόξα Μικροκάστρου  - Ερμής Ασβεστόπετρας  2-0
Βέρμιο Καρυοχωρίου  - Ελπίδες Ελλησπόντου  2-0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  - Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  3-0 α.α.


Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Β
1
Ηρακλής Πτολεμαΐδας
44
2
Ακαδημία Π. Βοΐου
38
3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
38
4
Ηρακλής Κρυόβρυσης
36
5
Δράσις Τσοτυλίου
36
6
Δόξα Βερμίου Πύργων
33
7
Βέρμιο Καρυοχωρίου
31
8
Ερμής Ασβεστόπετρας
30
9
Ελπίδες Ελλησπόντου
27
10
Δόξα Μικροκάστρου
23
11
Πρόοδος Κομνηνών
19
12
Μ. Αλ. Άρδασσας
18
13
Κοζάνη 2004
7
14
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας
-9


*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.
*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

*  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  και Μ. Αλ. Άρδασσας έχουν από 1 αγώνα λιγότερο.


Γ’ κατηγορία

Πρωταθλητής ο Περδίκκας
Στην Β’ κατηγορία και  η Καισαρειά με  το Μικρόβαλτο
Αποχαιρέτησαν την Γ’ κατηγορία με ήττες  

14η αγωνιστική – τελευταία
Δαναοί Κοζάνης  - Αίας  Μικροβάλτου 
Α.Ε. Καισαρειάς  - Απόλλων Αυλών 
ΑΕ Περδίκκα  - Εθνικός Πτολεμαΐδας 


Θέση
Ομάδα
Β
1
Α.Ε. Περδίκκα
34
2
Αίας Μικροβάλτου
27
3
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου
21
4
Δαναοί Κοζάνης
19
5
Απόλλων Αυλών
18
6
Εθνικός Πτολεμαΐδας
4
7
Προάστειο Προαστείου
-5

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Τα σχόλια πλέον θα δημοσιεύονται εφόσον είναι επώνυμα και από Χρήστες με Λογαριασμούς Google
Παρακαλούμε αποφύγετε ύβρεις και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, ειδικά σε προσωπικό επίπεδο. Σχόλια υβριστικά και άσχετα με το δημοσιευμένο θέμα θα διαγράφονται.