Κυριακή, 2 Απριλίου 2017

Τα παιχνίδια της Κυριακής 2/4/2017

Τα παιχνίδια της Κυριακής σε Γ' Εθνική, Α' και Β' κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης.

Γ' Εθνική 
24η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου - ΑΟ Καρδίας
Δημητριάδης, Πασσαλής-Χρυσαΐδης (Χαλκιδικής)
Νέστος Χρυσούπολης  - Καμπανιακός  
Κακουλίδης, Τζιώτζιος-Καραγιάννης (Θράκης)
Δόξα Δράμας  - Εορδαϊκός
Σιμίδης, Κίτσος-Τερζόπουλος (Έβρου)
Νάουσα  - Δόξα Προσκυνητών
Πάλιουρας, Νταβέλας-Μιχτατίδης (Μακεδονίας)
ΑΟ Καβάλα  - Απόλλων Καλαμαριάς
Φωτιάδης (Καστοριάς), Στεφούλης-Φαλτάκας (Γρεβενών)
Αλμωπός Αριδαίας  - Ορφέας Ξάνθης
Πολυχρόνης, Γιαμούζης-Μηνούδης (Πιερίας)
ΑΕ Ποντίων  - ΑΠΕ Λαγκαδά 0-3 α.α.
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

Α’ κατηγορία

23η αγωνιστική 
Μακεδονικός Σιάτιστας  - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας (γήπεδο Σιάτιστας)
Δεληζήσης, Μπαλιάκας, Δραγώγιας
Εθνικός Βατερού  - Α.Ε. Καλαμιάς (γήπεδο Βατερού)
Σωτηριάδης, Παπαδόπουλος Μ., Κανδυλιώτης
Α.Ε. Κοζάνης - Τιτάν Σερβίων (γήπεδο ΔΑΚ Κοζάνης)
Κωνσταντινίδης, Λαμπριανίδης, Ηλιάδης
Αλιάκμων Αιανής  - Γαλατινή (γήπεδο Αιανής)
Μπαϊραμίδης, Τζουβάρας, Πανυτσίδου
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  - Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής (γήπεδο Ξηρολίμνης)
Κουτσώνας, Τζιαμπάζης, Τζιουβάρας
Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης  

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

20η αγωνιστική
Ερμής Πλατανορέμματος  - Α.Ο. Κρόκου (γήπεδο Πλατανόρεμμα)
Καρατέρπος, Μπισούκης, Συμεωνίδης      
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  - Κεραυνός Πετρανών (γήπεδο Ροδιανής)
Πελετίδης, Γκόγκος, Σίας Κ.   
Αναγέννηση Αργίλου  - Κένταυρος Πρωτοχωρίου (γήπεδο Αργίλου)
Γεωργιάδης, Σύκος, Λαζαρής     
Πρόοδος Μεταξά  - Αναγέννηση Λιβαδερού (γήπεδο Μεταξά)
Κεχαγιάς, Κρικέλης, Χολέβα     
Έλατος Ελάτης  - Α.Σ. Καρυδίτσας (γήπεδο Νέας Νικόπολης)
Κατσούμπας, Σπέντζας, Βαρδιάμπαση     
Α.Ε. Κρανιδίων  - Δόξα Λευκόβρυσης  (γήπεδο Κρανιδίων)
Ζούγρας, Παπαδόπουλος Χρ., Μπακατάρη   

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

20η αγωνιστική
Δόξα Βερμίου Πύργων  - Ηρακλής Κρυόβρυσης (γήπεδο Πύργων)


Τσιγγένης Α., Μιχαηλίδης, Κάμπερ   



ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα - αποτελέσματα Σαββάτου 1/4/2017

Πρωταθλήτρια ομάδα στην Γ' κατηγορία ο Περδίκκας 
Α’ κατηγορία

Πέρασε από την δύσκολη έδρα του Βελβεντού η Κοζάνη
Τα μοιράστηκαν όλα Μακεδονικός και ΠΑΟΚ Κοίλων.


23η αγωνιστική
Α.Σ. Βελβεντό  - Κοζάνη  0-2
Δούμας, Πουλατσόγλου 
Μακεδονικός  Κοζάνης  - Π.Α.Ο. Κοίλων  2-2
Μαλούτας, Ματούλας / Τσατσόπουλος, Αθανασιάδης
Α.Ε. Άνω Κώμης – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0 α.α


Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Β
1
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
51
2
Φ.Σ. Κοζάνη
50
3
Μακεδονικός Σιάτιστας
47
4
Φ.Σ. Εθνικός Βατερού
39
5
Α.Σ. Βελβεντό
37
6
Α.Ε. Κοζάνης
36
7
Μ. Αλ. Χαραυγής
34
8
Αλιάκμων Αιανής
34
9
Μακεδονικός Κοζάνης
33
10
ΠΑΟ Κοίλων
32
11
Α.Μ.Σ. Γαλατινή
31
12
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
26
13
Τιτάν Σερβίων
26
14
Α.Ε. Άνω Κώμης
9
15
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
8
16
Αναγέννηση Εράτυρας
1

           *Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .





Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Κουτσουρεμένη αγωνιστική
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Άρδασσα και Τσοτύλι
Καθάρισαν στο 2ο ημίχρονο Μικρόκαστρο και Καρυοχώρι


20η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  - Δράσις Τσοτυλίου  1-1
Δόξα Μικροκάστρου  - Ερμής Ασβεστόπετρας  2-0
Βέρμιο Καρυοχωρίου  - Ελπίδες Ελλησπόντου  2-0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  - Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  3-0 α.α.


Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Β
1
Ηρακλής Πτολεμαΐδας
44
2
Ακαδημία Π. Βοΐου
38
3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
38
4
Ηρακλής Κρυόβρυσης
36
5
Δράσις Τσοτυλίου
36
6
Δόξα Βερμίου Πύργων
33
7
Βέρμιο Καρυοχωρίου
31
8
Ερμής Ασβεστόπετρας
30
9
Ελπίδες Ελλησπόντου
27
10
Δόξα Μικροκάστρου
23
11
Πρόοδος Κομνηνών
19
12
Μ. Αλ. Άρδασσας
18
13
Κοζάνη 2004
7
14
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας
-9


*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.
*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

*  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  και Μ. Αλ. Άρδασσας έχουν από 1 αγώνα λιγότερο.


Γ’ κατηγορία

Πρωταθλητής ο Περδίκκας
Στην Β’ κατηγορία και  η Καισαρειά με  το Μικρόβαλτο
Αποχαιρέτησαν την Γ’ κατηγορία με ήττες  

14η αγωνιστική – τελευταία
Δαναοί Κοζάνης  - Αίας  Μικροβάλτου 
Α.Ε. Καισαρειάς  - Απόλλων Αυλών 
ΑΕ Περδίκκα  - Εθνικός Πτολεμαΐδας 


Θέση
Ομάδα
Β
1
Α.Ε. Περδίκκα
34
2
Αίας Μικροβάλτου
27
3
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου
21
4
Δαναοί Κοζάνης
19
5
Απόλλων Αυλών
18
6
Εθνικός Πτολεμαΐδας
4
7
Προάστειο Προαστείου
-5

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Παρακαλούμε αποφύγετε ύβρεις και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, ειδικά σε προσωπικό επίπεδο. Σχόλια υβριστικά και άσχετα με το δημοσιευμένο θέμα θα διαγράφονται.