Κυριακή, 9 Απριλίου 2017

Α' ΕΠΣ Γρεβενών: Πυρσός Γρεβενών - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 6-0 | φωτο

Σε ένα απολαυστικό αγώνα ο ΠΥΡΣΟΣ νίκησε εύκολα τον ουραγό ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ και χρειάζεται τέσσερις βαθμούς στα υπόλοιπα δυο παιχνίδια για να κερδίσει την απευθείας άνοδο στην Γ ΕΘΝΙΚΗ.
Αντίθετα ο ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ με τα σημερινά αποτελέσματα αποχαιρέτησε την κατηγορία έχοντας σημειώσει τα χρόνια της παρουσίας του στην Α'  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  σημαντικές επιτυχίες.

Φάσεις και γκολ
2' ΛΕΠΤΟ;΄Σουτ του ΦΕΤΣΑΝΗ με τακουνακι ο ΜΠΟΖΙΑΡΗΣ το 1 - 0.
5' ΛΕΠΤΟ; Εντυπωσιακή διπλή επέμβαση του ΣΙΟΛΑ σε σουτ του ΑΓΚΑΣΤΡΑ και στην επαναφορά του ΜΠΛΑΝΤΟΥ.
10΄ΛΕΠΤΟ;΄Ασιστ του ΧΕΡΙΔΗ στον ΦΕΤΣΑΝΗ που απέφυγε με προσποίηση αμυντικό και τερματοφυλακα σημειώνοντας το 2 - 0.
20΄ΛΈΠΤΟ; Το 3 - 0 από πλασέ του ΜΠΟΖΙΑΡΗ.
35' ΛΕΠΤΟ;΄4 - 0 Απο βολέ του ΜΠΛΑΝΤΟΥ.
47΄ΛΕΠΤΟ;΄Απο σεντρα του ΜΠΟΖΙΑΡΗ ο ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ με κεφαλιά πέτυχε το 5 - 0.
75΄ΛΕΠΤΟ;΄Ο ΜΠΛΑΝΤΟΣ έκλεισε το σκορ σημειώνοντας με πλάσε το 6 - 0.
Να  αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι είχαν και τεσσερα δοκάρια..με ΦΕΤΣΑΝΗ στο 15΄και ΜΠΛΑΝΤΟ στο 22΄39΄44΄67΄.