Κυριακή, 9 Απριλίου 2017

Γ’ Εθνική: Ήττες για Φούφα και Εορδαϊκό - αποτελέσματα - βαθμολογία

Μετά το ρεπό του ο Μακεδονικός Φούφα, δεν μπόρεσε να αντιδράσει μέσα στην Αριδαία και γνώρισε την ήττα από τον τοπικό Αλμωπό. Ημίχρονο 2-0. Τα γκολ για τον Αλμωπό πέτυχαν οι Ρογγότης στο  20' με πέναλτι και στο 35' ο Ελευθεριάδης Γ.

Ούτε κόντρα στον  Απόλλωνα Παραλιμνίου, εντός έδρας  τα κατάφερε ο Εορδαϊκός. Οι λιγνιτωρύχοι γνώρισαν την ήττα με σκορ 0-3. Σκορ ημιχρόνου 0-2. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν στο 33' ο Μεντής  και στο 43'-56' ο Γαϊδαρτζής.

Την επόμενη αγωνιστική ο Εορδαϊκός υποδέχεται τον ΑΟ Καρδίας ενώ ο Μακεδονικός Φούφας θα πάρει ξεκούραστα το τρίποντο αφού η ΑΕΠ Βατολάκκου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.