Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Δράση Τσοτυλίου – Ελπίδες Ελλησπόντου 4-2 | φωτο

Παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία και για τις δύο ομάδες, επικράτησε η Δράση με χα τρικ του Αραβοπουλου.

Το Τσοτύλι προηγήθηκε στο παιχνίδι με τον Αραβοπουλο, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 2-0 για την ομάδα του, αν και Ελλήσποντος είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και της ευκαιρίες για γκολ με τον Παταρίδη και τον Κουσαλίδη Γιώργο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο συνήθης ύποπτος Αραβόπουλος τριπλασίασε τα τέρματα της Δράσις, και τα δικά του στο παιχνίδι και αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 3-0.

Ο Ελλήσποντος έπαιζε το παιχνίδι του, όπως ξεκίνησε τον αγώνα και με δύο γρήγορα γκολ του Παταρίδη και του Μωυσίδη μείωσε στο 73' και στο 75'λεπτο σε 3-2  κι ενώ πίεζε για την ισοφάριση η ομάδα του Ελλησπόντου, ήρθε το τέταρτο γκολ πέντε λεπτά πριν το φινάλε του παιχνιδιού για την ομάδα του Τσοτυλίου γράφοντας το τελικό σκορ 4-2.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Κουτσώνα με τους βοηθούς Πραχαλη και Κρικέλη.

Στο τέλος του αγώνα διοίκηση και ποδοσφαιριστές δώσανε τα χέρια για την άψογη φιλία που για τρία έτη απόκτησαν μέσο ποδοσφαίρου.

Η  διοίκηση του Ελλησπόντου και του Τσοτυλίου κλείνουν μια αγωνιστική πριν το τέλος της σεζόν με μια πολύ καλή και δυνατή ΦΙΛΙΑ.