Φιλικό: Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Κοζάνης 0-2 | φωτο

Τη νίκη με σκορ 0-2 κόντρα στον Αλιάκμονα Αιανής πήρε η ομάδα του Μακεδονικού στο τρίτο κατά σειράν φιλικό παιχνίδι στα πλαίσια της προετοιμασίας των δύο ομάδων.
Ο Μακεδονικός σαφώς βελτιωμένος με ανανεωμένο και νεανικό σχήμα  πέτυχε από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο.

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος και έπαιξε για την εποχή καλό και στρωτό ποδόσφαιρο αφήνοντας καλές εντυπώσεις και πολλές υποσχέσεις για τη συνέχεια.
Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν Αγγέλου στο 10' και Παπαδημητρίου στο 80'

Η Αιανή με  πολύ νεανικό σύνολο κι αυτή,  ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και έδειξε πως βρίσκεται σε καλό δρόμο.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν στην διάθεση τους τα αδέρφια Βοριαζίδη τον Γοδενόπουλο  και τον Αναστασίου.

Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη μεριά  δεν είχαν τους Αντωνόπουλο, Πάντο, Μπάκανο, Κυπίρτογλου, Ζαχαριάδη, Ευαγγελόπουλο,  Λάμπρου, Λέκκα.

Αλιάκμων  Αιανής:  Ντούμπας Κ, Μπουρνιώτης, Μαρούδης, Ντούμπας Ζ, Φτάκας, Μπούλης, Πελέκας Δ, Γκουρτζιούμης, Βάσος, Πελέκας Β, Γκουλιάφας