Φιλικό: Δόξα Λευκόβρυσης - ΑΕ Κοζάνης 0-4

Στο δεύτερο φιλικό της καλοκαιρινής προετοιμασίας η Α.Ε. Κοζάνης νίκησε στην Λευκόβρυση την νεοφώτιστη στην Α’ Κατηγορία Δόξα με σκορ 4-0.

Η ΑΕΚ ήταν ανώτερη της αντιπάλου της σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού κι έδειξε ότι μετράει περισσότερες μέρες προετοιμασίας.
Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ προηγήθηκε με 3-0 με γκολ του Χρήστου Καραγεώργου στο 8′ με ωραίο μακρινό απ’ ευθείας φάουλ, του Χρήστου Παπαρίζου στο 25′ με πλασέ και του Κώστα Στεφανόπουλου στο 40′ μετά από ασσίστ του Παπαρίζου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές, η ΑΕΚ συνέχισε να υπερέχει κι έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες ενώ σημείωσε το τελικό 4-0 με πλασέ του Παπαρίζου στο 75′ μετά από προσπάθεια και πάσα του νεαρού Βασιλειάδη (παίκτης των Ελπίδων ΑΕΚ).