Β' ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΕ Καισαρειάς - ΑΕ Άνω Κώμης 0-3 | φωτο

Με το αριστερό ξεκίνησε η η Καισαρειά τη σαιζόν, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 0-3 από την Α.Ε. Ανω  Κώμης .
Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, με τος γηπεδούχους  να είναι ελαφρώς καλύτεροι, φαινόταν ότι θα διεκδικούσε   κάτι περισσότερο.

Από στημένο με τον Μητσιό πουλο ήρθε το 0-1 , από αδράνεια στην άμυνα. Πιέζοντας για την ισοφάριση χάθηκαν ευκαιρίες που δεν αξιοποιήθηκαν.

Το δεύτερο ημίχρονο, ξεκίνησε επίσης ισορροπημένα, έως το δεύτερο, απρόβλεπτο τέρμα των φιλοξενουμένων με τον Πήττα  (προσπάθεια για σέντρα από πολύ πλάγια με την μπάλα να παίρνει πορεία προς το τέρμα και να κρεμάει τον τερματοφύλακα Καραγιάννη).

Αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμών και απογοήτευση έφεραν το τελικό 0-3 με τον Δότσιο , με την Καισαρειά στην συνέχεια  να μην μπορεί να αντιδράσει.

Συγχαρητήρια στην φιλοξενούμενη ομάδα, που έδειξε ένα καλοδουλεμένο σύνολο και ευχές για καλή συνέχεια.

Επίσης πολλά μπράβο στους ποδοσφαιριστές που προσπάθησαν χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Φάνηκε ότι υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης.

Πολύ δύσκολο και το επόμενο παιχνίδι  της Καισαρειάς , εκτός με την ομάδα του Πρωτοχωρίου, στις 24/9.