Γυναικείο Ποδόσφαιρο - φιλικό: Αγροτικός Αστέρας - Γ.Π.Ο. Καστοριάς 3-2 | βίντεο

Το δεύτερο συνεχόμενο φιλικό παιχνίδι με τον ίδιο αντίπαλο έδωσαν σήμερα τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα.

Η Γ.Π.Ο. Καστοριάς  βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 πριν συμπληρωθούν 10 λεπτά αγώνα.
Τα κορίτσια μετά το σοκ ανέβασαν την απόδοσή τους, κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο κι άξιζαν τουλάχιστον ένα γκολ στο πρώτο 45λεπτο καθώς έφτασαν με αξιώσεις, αρκετές φόρες στην αντίπαλη περιοχή!

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν με αποφασιστηκότητα και αρκετά ψυχωμένες πιέζοντας τον αντίπαλο σημειώνοντας δυο καταπληκτικά γκολ με την Τζιάρα (το πρώτο ύστερα από εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας και άψογο τελείωμα και το δεύτερο με ατομική ενέργεια που ξεκίνησε από το κέντρο του γηπέδου) ενώ θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα γκολ σε ευκαιρίες των Δρακάκη, Τάσιου και Κυριζάκη (δοκάρι).

Η προσπάθεια των κοριτσιών αποκτά μεγαλύτερη αξία καθώς αντιμετώπισαν μια εξαιρετική ομάδα, με εξαιρετικό προπονητή και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής καθώς τους ευχαριστούμε θερμά και για την άψογη φιλοξενία!!