Γ’ Εθνική: Νίκη με ανατροπή ο Φούφας - Με αξιοπρέπεια και τρίποντο αποχαιρετάει την κατηγορία η ΑΕΠ

Νίκη με ανατροπή ο Φούφας
Με αξιοπρέπεια και τρίποντο αποχαιρετάει την κατηγορία η ΑΕΠ

Πήρε τη νίκη ο Μακεδονικός Φούφα με ανατροπή  3-1. Μέτριο ποιοτικά το α’ ημίχρονο  με την Δόξα Κρανούλας να προηγείται 0-1 με γκολ του  Παρχαρίδη στο 17’ μετά από λάθος της άμυνας.
Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές έκλεισαν την Κρανούλα στην περιοχή της και με γκολ του Τσικόπουλου στο 69’ του Φωτιάδη στο 79’ και του Ματούλα στο 91’, πήρε δίκαια τη νίκη.
Έτσι όπως ξεκίνησε η ΑΕ Ποντίων, (νίκη επί του Παραποτάμου) έτσι κλείνει την φετινή της πορεία. Οι πόντιοι καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έφτασαν στην νίκη με δύο γκολ του Μπουρτουζάν στο β’ ημίχρονο.
Η ΑΕ Ποντίων αποχαιρετά την πρώτη της συμμετοχή στην Γ’ Εθνική με αξιοπρέπεια και ψηλά το κεφάλι.
Ρεπό είχε το Αμύνταιο, που αναδείχθηκε κυπελλούχος ΕΠΣ Φλώρινας.