Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Πρόοδος Μεταξά - Αίας Μικροβάλτου 3-2 | φωτο - βίντεο

Δραματικό φινάλε, με την ομάδα του Μικροβάλτου να χάνει την ευκαιρία της …χρονιάς στις καθυστερήσεις για μια πολύτιμη ισοπαλία και την ομάδα του Μεταξά να πανηγυρίζει μια νίκη γοήτρου με 3-2, το απόγευμα της Κυριακής 22 Απριλίου 2018, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της β’ κατ, ΕΠΣ Κοζάνης.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε ισοδύναμους αντιπάλους, που πρόσφεραν θέαμα και συγκινήσεις.

Τα γκολ της συνάντησης:

1-0 στο 16’ με απευθείας χτύπημα φάουλ του σπεσιαλίστα Θοδωρή Αναγνώστου.

2-0 στο 32’ με κοντινό πλασέ του Γιώργου Πιστόλα

2-1 στο 53’ με πλασέ σε τετ-α-τετ του Γιώργου Μίχου (‘Ρόνι’)

3-1 στο 68’ με σουτ από κοντά του Δημήτρη Αναγνώστου

3-2 στο 84’ με συρτό διαγώνιο συρτό σουτ του Αντώνη Γιαννόπουλου από το ύψος της περιοχής

Στο 92’ η ευκαιρία της …χρονιάς από τον Γιώργο Μίχο για το 3-3, όταν πέρασε και τον τερματοφύλακα και ‘κατάφερε’ να σημαδέψει τον αμυντικό που βρέθηκε πάνω στη γραμμή της εστίας του!

Παράπονα από τους φιλοξενούμενους από τη διαιτησία των Δεληζήση, Πραχάλη, Παπαδόπουλου, για τον καταλογισμό 2-3 οφσάιντ που κατά την άποψή τους δεν ήταν και για την κατακύρωση του 3ου τέρματος των γηπεδούχων, θεωρώντας ότι ο σκόρερ κοντρόλαρε τη μπάλα με το χέρι, στη διεκδίκηση πριν το γκολ.

Η σύνθεση των φιλοξενούμενων:

ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ (Σταθόπουλος Δ.): Στράτος Ηλ., Θεοδουλίδης Κ., Γκουτζιομήτρος Θ., Μάντσης Ορ., Κοζικόπουλος Αθ., Χατζόπουλος Β., Γιαννόπουλος Ανδ., Καρανίκος Νικ., Μίχος Γ., Τσαράβας Γ., Μουλάι Εσμ..

Σαν αλλαγή στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι, Γιαννόπουλος Αντ. και Χαρισόπουλος Τόλης.