Επιτυχίες του Εθνικού Κοζάνης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας παίδων και κορασίδων

Διεξήχθη στην Ελευθερούπολη στην Καβάλα το πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας παίδων και κορασίδων.

Ο Εθνικός Κοζάνης κατάφερε το 3 στα 3 και γύρισε με 3 μετάλλια στις αποσκευές των τριών αθλητών του, που έλαβαν μέρος στους αγώνες.
Συγκεκριμένα το χρυσό μετάλλιο και πρώτη θέση στα 70 κιλά κορασίδων κατέκτησε η Όλγα Στεφανίδου νικώντας στον τελικό με 3-0 την αθλήτρια του Κολοσσού  Ιωαννίνων.

Την 3η  θέση στα 57 κιλά στις κορασίδες κατέκτησε η Τσεπίδου  Αχιλλεία και τέλος στην κατηγορία των παίδων στα 46 κιλά την  3η  θέση  πήρε και ο Αναγνώστου Δημήτριος.

Οι νέες αυτές επιτυχίες των  αθλητών του Εθνικού Κοζάνης γεμίζουν με αισιοδοξία  και χαρά τους  ανθρώπους του συλλόγου.
 Με συστηματική και οργανωμένη δουλειά το μέλλον  των αθλητών του Εθνικού προδιαγράφετε λαμπρό.