Πρωταθλητής Ελλάδος για 10 συνεχόμενη φορά και 5 συνεχόμενη χρονιά στην Α elite ανδρών ο Πολυνείκης Καλαμάρας!!!

Στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου στο πρωτάθλημα Α'  elite ανδρών ο Πολυνείκης Καλαμάρας.

Πρωταθλητής Ελλάδος για 10η συνεχόμενη φορά και 5η συνεχόμενη χρονιά στην Α'  elite ανδρών.
Μετά από 3 νίκες  στον τελικό κέρδισε με διακοπή στον 3ο γύρο τον Κούβαρη από το Κερατσίνι - Αθήνα.
Η χρονιά τελείωσε όμορφα για τον κοζανίτη πυγμάχο του Παναθηναϊκού με νίκη και το 2019 που έρχεται ελπίζει σε  ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες !!!!!

Έχω βγάλει πολύ δύσκολη προετοιμασία και όλους τους αγώνες τους αντιμετώπισα σαν να  ήταν τελικοί! Μέσα στους στόχους μου ήταν ο τίτλος στα 81κ και τα κατάφερα για 5η συνεχόμενη χρονιά να ανέβω στο υψηλότερο σκαλί!