Γ’ Εθνική: Επιστροφή στις νίκες για τον πρωτοπόρο Μακεδονικό Φούφα - Οι Πτολεμαϊδιώτες πήραν το Δυτικομακεδονικό ντέρμπι κόντρα στην Καλλιθέα και μάλιστα με ανατροπή - Μαύρη Κυριακή για Σιάτιστα, Αεράτα, Αμύνταιο και Μελίτη που γνώρισαν βαριές ήττες

Σπουδαία νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο πρωτοπόρος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, Μακεδονικός Φούφα.

Στο δυτικομακεδονικό ντέρμπι που διεξήχθη στο γήπεδο Πτολεμαΐδας, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας που ξέρει να κάνει ζημιές, προηγήθηκε στο σκορ στο 70’ με γκολ του Αποστολίδη.
Οι Πτολεμαϊδιώτες δεν το έβαλαν κάτω και με μέταλλο πρωταθλητή κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι μέσα σε δεκαπέντε λεπτά.
Στο 75’ ο Μαυροματίδης με κεφαλιά , ύστερα από κόρνερ του Τοπάλη, έφερε το παιχνίδι στα ίσα, 1-1.
Στο 88’ ήρθε η ολική ανατροπή. Ο Τοπάλης επιχείρησε σέντρα, η μπάλα βρήκε  χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή κι ο διαιτητής υπέδειξε την εσχάτη των ποινών. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Νίκος Χάιτας κι έδωσε τη νίκη στην ομάδα του 2-1.
Δυσκολεύει αφάνταστα η παραμονή στην κατηγορία για τη Σιάτιστα. Βαριά ήττα για τον Μακεδονικό μέσα στην Λευκίμμη με σκορ 5-1. Τα γκολ για την Λευκίμμη πέτυχαν  6' Τσόφλιος, 12' Κιπτίου, 24' - 45' Γαστεράτος, 36' Τσεβανέδης το γκολ της τιμής για την Σιατιστινή ομάδα ο Μαλούτας στο 90' + .
Την ήττα  (4-0) γνώρισε και η νεανική ομάδα των Γρεβενών μέσα στον Θεσπρωτό.
Τα γκολ πέτυχαν 20'-77' Γκόλιας, 44' Φούντζουλας, 65' Μπέρτζος

Στον 2ο όμιλο μαύρα σύννεφα μαζεύονται πάνω από το Αμύνταιο και τη Μελίτη.
Ο Ερμής Αμυνταίου γνώρισε την συντριβή εντός έδρας από τον Εδεσσαϊκό με το βαρύ 0-8. Τα γκολ πέτυχαν 16'-42'-45'-53' Παπαδημητρίου, 23' Παπαγεωργίου, 40' Ταουσάνης, 86' Σφέτκος, 90' Μεταξάς.

Μόνο ένα ημίχρονο άντεξε ο Μελιτέας μέσα στο Λαγκαδά, όπου το σκορ ήταν 0-0. Στο β’ ημίχρονο ο Λαγκαδάς κατάφερε να σημειώσει 5 τέρματα και να πάρει την εμφατική νίκη 5-0. Τα γκολ πέτυχαν 51'-57' Κυζερίδης, 63', 69', 90'.