Β' Εθνική γυναικών: Νεφέλες Κατερίνης - ΓΠΟ Καστοριάς 1-4 (1-1ημ) - Χριστούγεννα στην κορυφή θα κάνουν τα κορίτσια της Καστοριάς !!!

Χριστούγεννα στην κορυφή θα κάνουν τα κορίτσια της Καστοριάς !!!

⚽ΣΚΟΡΕΡ: ΤΖΑΡΑ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ, ΤΑΣΙΟΥ(2)

Στο πρώτο ημίχρονο, τα κορίτσια της Καστοριάς αφού σπατάλησαν δύο κλασικές ευκαιρίες από θέσεις τετ α τετ, βρέθηκαν στο 20ο λεπτό πίσω στο σκορ!

Από εκεί και πέρα, με έναν διαρκή επιθετικό μονόλογο και με πολλές χαμένες ευκαιρίες, πέτυχαν το γκολ που έψαχναν πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 1-1.

▪️Στο δεύτερο ημίχρονο, τα κορίτσια μας μπήκαν αποφασισμένα να αποδείξουν για ποιον λόγο βρίσκονται στην πρώτη θέση και μέχρι το 57ο λεπτό πέτυχαν άλλα 3 τέρματα "καθαρίζοντας" το παιχνίδι ενώ όλο το δεύτερο ημίχρονο είχαν την απόλυτη κυριαρχία χωρίς να απειληθούν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού!
___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___
▪️ Αρχική 11αδα: ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ(Τ), ΓΚΑΝΑ, ΦΑΣΙΔΟΥ, ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΟΥ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ, ΤΑΣΙΟΥ, ΤΖΙΑΡΑ

▪️Ώς αλλαγές αγωνίστηκαν: ΜΑΡΚΟΥ, ΡΟΒΥΘΑΚΗ, ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΠΑΝΤΟΥ