Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα σε 2ο και 4ο όμιλο

Στον 4ο  όμιλο -   Πρωταθλήτρια χειμώνα η ΑΕΠ. Συνέτριψε τον Ναυπακτιακό παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο!
Τζάμπα ήττα για τον Φούφα που έχει πολλά παράπονα από  τη διαιτησία.
Στον 2ο  όμιλο -  Ήττες για ΠΑΣ Φλώρινας και Αστραπή Μεσοποταμίας

Στον 4ο  όμιλο: Με τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα  αναδείχτηκε η ΑΕ Ποντίων  που  παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο κόντρα στον Ναυπακτιακό πήρε την άνετη  νίκη με σκορ 4-0.
 Σαν  καταιγίδα η ΑΕΠ παρέσυρε τον Ναυπακτιακό και δεν τον άφησε σε καμία στιγμή του παιχνιδιού να πιστέψει πως θα μπορούσε κάτι  να κλέψει από την αναμέτρηση.
Νωρίς νωρίς, μόλις στο 8'  ο Καρακατσάνης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0.
Στο 44' ο Ντινόπουλος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έγραψε το 2-0.
Στο 48' ήταν σειρά του Πάλλα να σκοράρει  και να κάνει το 3-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος.
Στο  84' ωραίος συνδυασμός Μπόνιου,   Ντινόπουλου με τον δεύτερο να σημειώνει το τελικό 4-0.
Η ΑΕΠ είχε και δύο δοκάρια. Στο 20 ' με τον Πάλλα και στο 71' με τον Ντινόπουλο.

Την ήττα  με 3-1 μέσα στην Λευκάδα με αντίπαλο τον Τηλυκράτη γνώρισε ο Μακεδονικός Φούφα.   Το ημίχρονο ήταν στο  0-0.
Ο Μακεδονικός δικαιούται να διαμαρτύρεται καθώς στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ το παιχνίδι ήταν στο 1-0 του ακυρώθηκε γκολ που πέτυχε ο  Φωτιάδης.  Ενώ ο διαιτητής αρχικά έδειξε σέντρα με υπόδειξη του  επόπτη γύρισε τη φάση πίσω και έδωσε φάουλ υπέρ του Φούφα προς μεγάλη έκπληξη όλων όσων ήταν στο γήπεδο !!!
Ο γηπεδούχοι στη συνέχεια προηγήθηκαν 3-0 με δύο  γκολ του Τσόπλιου και ένα του Ντόβα για να μειώσει σε 3-1 ο Τζουβάρας σκορ που ήταν και το τελικό.
Στο τέλος του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη ο Χαραλαμπίδης.

Στον 2ο όμιλο δεν μπόρεσε ο ΠΑΣ Φλώρινας να φύγει με κάτι στις αποσκευές του μέσα από τον Αλέξανδρο Τρικάλων γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-1. Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν στο 30’  ο Λίτσι  το 1-0  στο 61'  ο Αβραμόπουλος με πέναλτι το 2-0 και το τελικό 2-1 σημείωσε για τη Φλώρινα ο Μητρεβόλης .
Την ήττα με 3-0 γνώρισε και η Αστραπή Μεσοποταμίας μέσα στον Αγροτικό Αστέρα Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν ο Αβραμίδης στο 25' και ο Κατσιάκης στο 73' και 77'