Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε 3ο και 5ο όμιλο

Στον 3ο όμιλο Χιτσκοκικό φινάλε  στο «ντέρμπι» ανάμεσα σε Κοζάνη και Αμύνταιο - Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις  - Λύγισε στο Β μέρος ο Φούφας - Στον 5ο όμιλο Φωνάζει η Καληράχη Τζάμπα ήττα στο Καναλάκι  - Δεν τα κατάφερε ο αξιόμαχος Μέγας Αλέξανδρος μέσα στον Τηλυκράτη.
Στον 3ο όμιλο διεξήχθη η 6η  αγωνιστική όπου είχαμε ισοπαλία στο Δυτικομακεδονικό ντέρμπι 2-2 με φινάλε ακατάλληλο για καρδιακούς αφού ο Ερμής έχασε πέναλτι στο 95' το απέκρουσε ο Στόικος. Ο Ερμής  βρέθηκε  δύο φορές μπροστά στο σκορ με γκολ του Ρωμαίου και του Σεκουλίδη  για να ισοφαρίσει η Κοζάνη ισάριθμες φορές με τον Ιωάννου.

Για ένα ημίχρονο καλά κρατούσε ο Μακεδονικός Φούφα και θα μπορούσε να είχε  προηγηθεί αφού είχε δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος όμως το Μακρυχώρι πέτυχε τρία γκολ για να φτάσει στην πολύτιμη για αυτό νίκη.

Στον 5ο όμιλο είχαμε την  5η  αγωνιστική.
Τζάμπα ήττα 3-1 από το Καναλάκι  για την σκληροτράχηλη ομάδα του Κτηνοτροφικού Αστέρα Καληράχης που φωνάζει για τη διαιτησία. Οι φιλοξενούμενοι  προηγήθηκαν 0- 1 με τον Σάλα στο ημίχρονο για να δεχθούν όμως  τρία γκολ στο δεύτερο μέρος
Στο 80' κι όταν το παιχνίδι ήταν στο 1- 1 ο  Κτηνοτροφικός Αστέρας  πέτυχε γκολ αλλά ο  επόπτης ανακάλυψε οφσάιντ. Σε 10 τελευταία λεπτά το Καναλάκι κατάφερε το 1-1 να τι κάνει 3-1.

Λύγισε στον Τηλυκράτη ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0

0

*το ρεπό τους έχουν κάνει: Δίας Δίου, ΦΣ Κοζάνη, ΑΣ Μετέωρα, Ερμής Αμυνταίου, ΑΣ Καρίτσας, Ηρακλής Λάρισας

1

* έναν  αγώνα λιγότερο έχουν Θύελλα Κατσικά, ΟΦΑΜ, Μεσολόγγι, Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας