football League : ΑΕΠ Κοζάνης – Πανσερραϊκός 0-2 - Στοίχισαν οι απουσίες για την ΑΕΠ Κοζάνης … Λύγισε από τον καλύτερο Πανσερραϊκό | φωτο - βίντεο με δηλώσεις

Στοίχισαν οι απουσίες για την ΑΕΠ Κοζάνης  … Λύγισε από τον καλύτερο Πανσερραϊκό

Την 3η  ήττα  σε 4 παιχνίδια γνώρισε η αποδεκατισμένη ΑΕΠ Κοζάνης με σκορ 0-2, κόντρα στον Πανσερραϊκό εντός έδρας.

Οι Πόντιοι,   που  για ακόμη ένα παιχνίδι κατέβηκαν με αρκετές απουσίες ποδοσφαιριστών και με πολύ νεανική ομάδα άντεξαν για ένα ημίχρονο 0-0

Στο δεύτερο μέρος ο καλύτερος και πιο έμπειρος Πανσερραϊκός κατάφερε μέσα σε δύο λεπτά (53' κ 54' ) με δύο κεφαλιές του Prado Tomas  να πετύχει ισάριθμα τέρματα και να φύγει από την Κοζάνη με τους τρεις βαθμούς της νίκης

Το φιλμ του αγώνα

Στο 1' Ζέρης τη σέντρα , πλασέ του Γεωργιάδη από κοντά λίγο έξω

Στο 19' Φαμπρίτσιο από πλάγια θα σπάσει στον Ζέρη μέσα στην περιοχή , σουτ διώχνει με τα πόδια ο Ψαράς .

Στο 21' κάθετη Γεωργιάδη στον Λουφάκη ,  που θα βγάλει τη σέντρα,  κεφαλιά του Τόμας άουτ

Στο 28' σέντρα Γεωργιάδη , κεφαλιά Τόμας λίγο έξω

Στο 36'  φάουλ - σέντρα Γεωργιάδη , νέα κεφαλιά Τόμας η μπάλα έξω .

Στο 40' σέντρα Κοταρίδη στην περιοχή ,  το πλασέ του  Φράνκο δε βρίσκει στόχο

Στο 50' Φαμπρίτσιο θα κερδίσει την κόντρα , θα βγει απέναντι από τον Ψαρά , σουτ άουτ

Στο 53' Φαμπρίτσιο στην αντεπίθεση, ωραία σέντρα και με  καρφωτή κεφαλιά ο Τόμας  γράφει το 0-1

Στο 54' νέα σέντρα του Λουφάκη , ψηλοκρεμαστή κεφαλιά πάλι του Τόμας και η μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Ψαρά για το 0-2.

Στο 70' ωραία ενέργεια του Φράνκο που θα πιάσει το δυνατό σουτ για να διώξει ο Καβουσάκης.

Στο 73' σουτ Βοριαζίδη Μ , άουτ

Στο 78' στην αντεπίθεση ο Πανσερραϊκός, με τον Ψάλτη να βγάζει τη σέντρα χάνουν την ευκαιρία Τόμας και Φαμπρίτσιο.