Football League: Πιερικός – ΑΕΠ Κοζάνης 1-1

Μοιράστηκαν γκολ βαθμούς και εντυπώσεις Πιερικός και ΑΕΠ Κοζάνης

Μοιρασιά στην Κατερίνη με σκορ 1-1 μεταξύ του Πιερικού και της ΑΕΠ Κοζάνης.
Οι Πόντιοι έδειξαν για  άλλο ένα παιχνίδι πολύ  καλό πρόσωπο!  Μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ 1-0,  με γκολ του Δεμηρτζόγλου στο 17'  αλλά αντέδρασαν και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1  με τον Λη.   Στο 87' ακυρώθηκε γκολ των γηπεδούχων.

το φιλμ του αγώνα
4’ Σέντρα Γκατσολάρι, κεφαλιά Μπουολί η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Σταυρίδη.
6’ Αδύναμο πλασέ του  Πάλλα, μπλόκαρε ο Τζήμας.
17’ Λάθος εκτίμηση του Σταυρίδη,  η μπάλα πέρασε από πάνω του, ο Δεμηρτζόγλου το εκμεταλλεύεται και σε κενή εστία κάνει το 1-0.
21’ Σέντρα Κουκοδήμου βγάζει τετ-α-τετ τον Γκατσολάρι , αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΠ πρόλαβε και απομάκρυνε.
30’ Πάσα Ταΐρη στον San Jin Lee αυτός έκανε το  σουτ από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Τζήμας έπεσε στη δεξιά γωνία και απέκρουσε.
34’ εκτέλεση φάουλ Πάλλα η μπάλα λίγο δίπλα  από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τζήμα.
45’+2 Ισοφαρίζει σε 1-1 η ΑΕΠ Κοζάνης με σου του San Jin Lee
57’ Συρτό σουτ του Φράνκο μέσα στην περιοχή, έπεσε κι έδιωξε ο τερματοφύλακας του Πιερικού.
59’ σουτ Γκατσολάρι, μπλοκάρει ο Σταυρίδης.
61’ κόρνερ Γκατσολάρι, ο Μπενίσκος έπιασε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής όμως για άλλη μια φορά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της ΑΕΠ, Σταυρίδης.
79’ σέντρα Τοπαλίδη από δεξιά, κεφαλιά Μπανίσκου διώχνει δύσκολα ο Σταυρίδης.

Πιερικός:Τζήμας, Τοπαλίδης, Τακίδης, Αποστολόπουλος (89’ Κρυεμάδι), Κανταρτζής, Μακρής (89’ Κιβελίδης), Κουκοδήμος, Ίτσιος (60’ Μπενίσκος), Γκατσολάρι, Μπουολί, Δεμηρτζόγλου (60’ Ιντζόγλου).

ΑΕΠ Κοζάνης (Nadvornik): Σταυρίδης, Φωλίνας, Σέλσο (92’ Βοριαζίδης Κ.), San Jin Lee (68’ Τσικόπουλος), Κοτταρίδης, Παπαδόπουλος, Σέα, Τρομπούκης, Πάλλας (84’ Ντινόπουλος), Ταΐρης, Βοριαζίδης Μ (92’ Τσιάρας).

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλλάκης (Δράμας), Νταβέλας (Μακεδονίας)
4ος: Παρχαρίδης (Δράμας)