Α.Ε. Ελίμειας - Α.Ε. Περδίκκα 1 - 0

Ασταμάτητη η Ελίμεια

Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ - Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 1 - 0

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Ελίμεια που το απόγευμα της Κυριακής επικράτησε με το 1 - 0 της αξιόμαχης ομάδας του Περδίκκα σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχόπτωσης.
 Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητος καθώς και οι δύο ομάδες φάνηκαν επηρεασμένες και δεν έπαιξαν το ποδόσφαιρο που ξέρουν. Αντίθετα στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο ψυχωμένοι, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους αλλά λίγο η αστοχία και λίγο ο πολύ καλός τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων δεν τους επέτρεψαν να πετύχουν και άλλα τέρματα και να πάρουν μία ευρεία νίκη.

Φάσεις και γκολ:
17' Καλή ενέργεια του Γκιούρου που περνάει τρείς αμυντικούς και σουτάρει, δύσκολα ο Αποστόλου σε κόρνερ.
30' Καλό σουτ του Νικολαΐδη απο πλευράς φιλοξενουμένων μόλις άουτ.
59' Κάθετη πάσα του Γκιούρου για το Σοφόγλου αυτός πλασάρει άουτ.
67' Καλό σουτ του Κουτζιακουτζίδη ο Αποστόλου σε κόρνερ.
72' Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Κρόκου όταν ο Γκιούρος και ο Σοφόγλου με σουτ δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Αποστόλου.
73' Σέντρα Νίκολλι στο δεύτερο δοκάρι ο Κοβάτσι πιάνει κεφαλιά αλλά ο Φωλτόπουλος πάνω στη γραμμή διώχνει σε κόρνερ.
75' Και πάλι σέντρα του Νίκολλι από τα αριστερά ο Σοφόγλου αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή έπιασε την κεφαλιά μόλις άουτ.
78' Κόρνερ του Κουτζιακουτζίδη και ο Γκιούρος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ 1 - 0.
86' Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου ο Κοβάτσι την κεφαλιά άουτ.
88' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκιούρου ο Αποστόλου εκτινάσσεται και με τα ακροδάχτυλα αποκρούει σε κόρνερ.

Α.Ε. Ελίμειας: Καρανάνος, Δημητριάδης, Νίκολι, Γιαπράκας, Μανώλας, Νικολαϊδης (46΄ Αραμπατζής), Χατελάρι (46΄ Σοφόγλου), Π. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Κοβάτσι, ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ (82΄ Ζελενίτσας), ΓΚΙΟΥΡΟΣ.

Α.Ε. Περδίκκα: ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΑΛ. ΑΡΣΕΝΙΔΗΣ, Καζαντζίδης, Φολτόπουλος (85΄ Πεϊνούδης), Γ. Αρσενίδης, ΣΤ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Κωνσταντινίδης, Γεωργιάδης (70΄ Σιώκλης), Νικολαϊδης, Λιάπτσης (79΄ Συμεωνίδης), Βλάχος.

Διαιτητής: Τσιγγένης
Βοηθοί:  Κουντουράκης, Τζώρτζος