Δόξα Ροδιανής - Δόξα Μεσιανής 7-1

Ακόμα σκοράρει η Ροδιανή

Η δυνατή βροχή και ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δεν εμπόδισε τη ΔΟΞΑ  Ροδιανής,   να παίξει καλό ποδόσφαιρο και να συντρίψει την ομάδα της ΔΟΞΑ Μεσιανής με σκορ 7-1.
Η τοπική ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και απο νωρίς πήρε κεφάλι στο σκορ, με κεραυνό του Βαγγέλη Τσουτζίδη, ο οποίος έδειξε το δρόμο στον Νίκο Τζέλλο και στον Κώστα Νάννο, που πέτυχαν και οι δυο τους χατ τρικ.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν, κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 προς το τέλος του ημιχρόνου, αλλά με την έναρξη της επανάληψης δέχτηκαν το τρίτο γκολ και πέντε λεπτά αργότερα θα δεχτούν και τέταρτο γκολ με πέναλτι, το οποίο αμφισβήτησαν  έντονα στο διαιτητή κ. Σπυριάδη  και απο κει και πέρα, κατέρρευσαν και δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν  στους
πολλούς ποιοτικούς παίχτες που διαθέτει η ομάδα της Ροδιανής και οι οποίοι ανέβαζαν συνεχώς την απόδοση τους και μάλιστα έχασαν και άλλες πολλές καλές ευκαιρίες να διευρύνουν κι άλλο  το σκορ.