Φ.Σ Βατερό - Αναγέννηση Εράτυρας 62-40

Ήττα στην πρεμιέρα για την Εράτυρα
αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Ξεκίνημα με το αριστερό για την ομάδα της Εράτυρας στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στο Βατερό. Η ομάδα της Εράτυρας μπήκε μουδιασμένα στον αγώνα με αποτέλεσμα από τα πρώτα λεπτά να κυνηγάει στο σκορ την ομάδα του Βατερού το οποίο ήταν  πιο εύστοχο από την γραμμή των 6,75.
Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και το  2ο  δεκάλεπτο  με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 32-23.

Η Εράτυρα στην αρχή του 3ο δεκαλέπτου άρχισε να παίζει καλή άμυνα αλλά χωρίς αντίκρισμα  διότι στην επίθεση δεν μπορούσε να σκοράρει με αποτέλεσμα η διαφορά να παραμένει στους 10-14 πόντους υπέρ του Βατερού .
Η δυστοκία για την Εράτυρα συνεχίστηκε και στο 4ο δεκάλεπτο σε αντίθεση με την ομάδα του Βατερού που έκλεισε  τον αγώνα με 3 συνεχόμενα τρίποντα με την διαφορά να μεγαλώνει και  με αποτέλεσμα να επέλθει, φυσιολογικά, η ήττα της Εράτυρας.

Τα δεκάλεπτα: 18-12,32-23,42-29,62-40

ΦΣ Βατερό  :Γιαννακίδης  8(2) , Κεντεποζίδης   15(2), Σκοτίλας  2, Μυρωνίδης  13, Καπλάνογλου 4  Γκάσης 12(4),Καραμάνης  8

Αναγέννηση Εράτυρας:  Ντάγκας 2, Κουντουραντζόγλου, Παπαναστασίου, Μπισίρης 1 ,Βότσης 10,    Βάρος 2,  Λάμπρου 3, Παγούνης  Κ 3(1) , Καρπούζας   14, Παγούνης  Χ , Μέτσιος  5