Νέες επιτυχίες για την «Εορδαϊκή Δύναμη» Πτολεμαΐδας στους αγώνες TAEKWONDO στα Γιαννιτσά

Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012 στην πόλη των Γιαννιτσών (Κρύα Βρύση) διεξήχθη το διασυλλογικό πρωτάθλημα παίδων κορασίδων taekwondo. Μια απόλυτα πετυχημένη διοργάνωση στην οποία πήραν μέρος (περίπου) 450 αθλητές απο 20 σωματεία από διάφορες περιοχές της Ελλάδας. Τη διοργάνωση των αγώνων είχε (ο σύλλογος) Έλλης Μυστακίδου (ολυμπιονίκης στη Αθήνα 2004).

Ο σύλλογος της Πτολεμαΐδας «Εορδαϊκή Δύναμη» συμμετείχε με 14 αθλητές από τους οποίους οι 9 να ανέβηκαν στο βάθρο. Αξιοσημείωτο είναι ότι οι αγώνες έγιναν με ηλεκτρονικούς θώρακες.
Χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι Ειρήνη Γκανίδου, Φυλιώ Σάκκου, Πολυχρονία Πιρίτζαους, Χριστίνα Σάκκου.
 2η θέση και αργυρό μετάλλιο έλαβαν οι Αλέξανδρος Μαρκόπουλος, Φώτης Δατσιάδης και Σοφία Παρασκευοπούλου και τέλος 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο πήραν η Δέσποινα Μαυρίδου και η Αθηνά Θεωδωρίδου.
Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές και αθλήτριες για την συμμετοχή και τις διακρίσεις τους στους αγώνες