Αποτελέσματα και βαθμολογίες Β' ΕΚΑΣΔΥΜ (1ος και 2ος όμιλος)

ΑΣ Δύναμις -  Αναγέννηση Εράτυρας  42 -57
 Νίκη για την ομάδα της Εράτυρας μέσα στην έδρα της Δύναμις και μία πολύ μεστή εμφάνιση από την Αναγέννηση.
Από την αρχή του αγώνα η Εράτυρα πήρε τα ηνία στο σκοράρισμα και δεν τα άφησε μέχρι το τέλος με το ημίχρονο να κλείνει 19-30 υπέρ της Εράτυρας.
Ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο και για της  2 ομάδες, οι οποίες παρουσιάστηκαν αρκετά επιπόλαιες στις επιθέσεις τους, με την ομάδα της Αναγέννησης παρόλα ταύτα να κρατάει μια διαφορά ασφαλείας.
Η τέταρτη περίοδος ξεκίνησε με της Δύναμις να πιέζει σε όλο το γήπεδο, άλλα η ομάδα της  Εράτυρας ανταποκρίθηκε σε αυτήν και παρουσίασε μια σοβαρή εικόνα μέχρι το τέλος.
Πάρα την απουσία του Μέτσιου αλλά και τους 2 τραυματισμούς κατά την διάρκεια του αγώνα ,του Ντάγκα και του Παγούνη Χ ( μάλλον σοβαρός, χτύπησε στο δάχτυλο του χεριού), η Εράτυρα παρουσίασε μια σοβαρή εικόνα και σε συνδυασμό με την πολύ καλή εμφάνιση του Λάμπρου και του Βότση, αλλά και την πολύτιμη βοήθεια όλων των παιχτών έφτασε σε μια όπως αποδείχτηκε εύκολη επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα :7-16, 19-30 ,25-34 ,42-57

Α.Σ Δύναμις: Μπαλτζής, Πιτένης, Μάστορας,  Τσαμπούρης 8, Τσακηρίδης 6, Αναγνώστης 9(1),Τολίκας  2, Καρακίτσιος 4, Σωτηρίου, Κόλλιας  6 (1), Σακαλής , Κυριλλίδης  7

Αναγέννηση Εράτυρας: Ντάγκας 2, Παπαναστασίου, Μπισίρης  5 (1), Βότσης 16, Κουντουρατζόγλου  2,  Λάμπρου 19 ,   Παγούνης Κ. 3(1), Βάρος  4, Παγούνης Χ. , Καρπούζας  6.