Αναγέννηση Εράτυρας-Κεραυνός Αγ.Γεωργίου 46-73

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο δεν χωράει μεγάλη κριτική η ομάδα της Εράτυρας υπέκυψε στη ανωτερότητα της αντίπαλης ομάδας και υπέστη φυσιολογικά την ήττα. Από την πρώτη περίοδο η Εράτυρα βρέθηκε πίσω στο σκορ με την διαφορά να είναι  στο + 9 (11-19)υπέρ του Κεραυνού. Ένα ξέσπασμα του Κεραυνού στα μισά του δευτέρου δεκαλέπτου έδωσαν μεγάλη διάσταση στο σκορ με το ημίχρονο να κλείνει 24-43 υπέρ του Κεραυνού.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εράτυρα έπαιξε καλύτερη άμυνα ,αλλά η διαφορά έμεινε σε υψηλά επίπεδα με τον Κεραυνό να φτάνει σε μία εύκολη επικράτηση. Στο παιχνίδι δόθηκε η δυνατότητα να μοιραστεί ο χρόνος συμμετοχής και σε παίκτες που στα προηγούμενα παιχνίδια δεν είχαν ανάλογη συμμετοχή, πάντως αξίζει να σημειωθεί πως ο Κεραυνός είναι δίκαια στην πρώτη θέση και είναι βασικός υποψήφιος για την άνοδο στο Α τοπικό.

Τα δεκάλεπτα:11-19,24-43,37-55,46-73

Αναγ/ση Εράτυρας: Ντάγκας 5, Παπαναστασίου, Μπισίρης 5(1), Βοτσης 6, Κουντουρατζόγλου 3(1), Λάμπρου7(1) , Παγούνης Κ 9(1), Βαρός 1, Καρπούζας 10, Βεντούλης

Κεραυνος Αγ.Γεωργίου: Σιώκας ,Τσιαρτσιώτης 24, Τζήκας , Δεινόπαπας 9(1), Κατσάλης 8,Ντίνας 3(1),Βλάχος 2, Μούτσι 10 , Φεγκέρ 6(2),Καραγάλης 11(1)