Α.Σ. Ποντοκώμης - Ελπίδες ΑΕΚ 2-1

Στις καθυστερήσεις το τρίποντο η Ποντοκώμη
Φωνάζουν οι Ελπίδες
 Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ηττήθηκαν οι Ελπίδες της ΑΕΚ στην Ποντοκώμη, σ' ένα παιχνίδι που οι Ελπίδες προηγήθηκαν με 0-1 στο πρώτο μέρος με γκολ του δεκαπεντάχρονου Γιώργου Τσαμπούρη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 70', έχασαν πέναλτι στο 80' (δοκάρι), για να πάρουν τη νίκη με κεφαλιά μετά από χτύπημα φάουλ στο 93'.

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία για άλλη μία φορά έχουν οι Ελπίδες καθώς υποστηρίζουν ότι στο πρώτο γκολ της Ποντοκώμης έγινε επιθετικό φάουλ, στη συνέχεια δόθηκε ανύπαρκτο πέναλτι στους γηπεδούχους (το πέναλτι χάθηκε), ενώ η φάση από την οποία προήλθε το φάουλ υπέρ της Ποντοκώμης από το οποίο σημειώθηκε το νικητήριο γκολ ξεκίνησε κι αυτή από επιθετικό φάουλ.

Διαιτητής: Τζουβάρας
Βοηθοί: Δημητρίου, Αρτζουμάνης.