Αποτελέσματα και βαθμολογία στη Δ' Εθνική (3ου ομίλου)

Διπλό με ανατροπή στη Νεοκαισάρεια η Κοζάνη , 1-2
Ξέσπασε ο Μακεδονικός 6-0 το Άργος

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ η Κοζάνη με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να προσθέσει άλλη μια νίκη στο ενεργητικό της. Η Κοζάνη πρέπει να θεωρείται, παραπάνω από βέβαιο πρωταθλήτρια αφού ο δεύτερος Απόστολος Παύλος γνώρισε την ήττα μέσα στην έδρα του από τον Κάστωρ 0-1, και η διαφορά πήγε στους 8 βαθμούς.

Τα απωθημένα μιας χρονιάς έβγαλε ο Μακεδονικός που φιλοδώρησε τον Παναργειακό με 6 γκολ. Οι παίκτες του Γιώργου Παπακώστα ιδίως στο β’ ημίχρονο ήταν καταιγιστικοί και το ρευστό 1-0, του α’ ημιχρόνου έφτασαν  το σκορ στο εμφατικό 6-0. Είναι η δεύτερη νίκη που πετυχαίνει στο πρωτάθλημα ο Μακεδονικός  και τις δύο νίκες τις πέτυχε με την ομάδα της Καστοριάς που φαίνεται ότι της πήρε τον αέρα.
Η Αλεξάνδρεια, αν και καταδικασμένη και ακέφαλη κατάφερε και πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στα Γρεβενά Αεράτα. Λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι μεταξύ της Νάουσας και των Λευκαδίων.