Φιλικό: Α.Ε. Κοζάνης - Μ. Αλέξανδρος Λευκοπηγής 5-2

ΑΕ Κοζάνης
Στο δεύτερο συνεχόμενο φιλικό που έδωσε η Α.Ε. Κοζάνης το Σαββατοκύριακο 10-11 Αυγούστου 2013 η ομάδα του Μάκη Μαλούτα επικράτησε του Μέγα Αλέξανδρου Λευκοπηγής με 5-2 στο Στρατιωτικό Γήπεδο.
Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ που σημείωσε ο Δημήτρης Παπαϊωάννου στο 2'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νίκος Παπαθεοδώρου με κεφαλιά στο 55' και ο Θόδωρος Τσαρσιταλίδης στο 63' ανέβασαν το σκορ στο 3-0 για να μειώσουν οι φιλοξενούμενοι στο 68' με πλασέ του Νίκου Φλώρου.

Στο 75' ο Τσαρσιταλίδης με σουτ έκανε το 4-1, ενώ στο 77' ο Παναγιώτης Μαλούτας, μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών της ΑΕΚ, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-1.
Στο 90' ο Μέγας Αλέξανδρος μείωσε στο τελικό 5-2 με δυνατό σουτ του Φλώρου που σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

ΑΕΚ: Καραλίγκας, Ντούκα, Μαυρόπουλος, Τσολακίδης, Σακαλής, Μαντώς, Μαλούτας, Παπαϊωάννου, Καραγεώργος, Τσαρσιταλίδης, Σκρέκας.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ψωμιάδης, Χλιαράς, Παπαθεοδώρου, Καλαμάκης, Τζέλος και Μπακόλας (υπό δοκιμή).