Β’ ΕΠΚΣ Αλιάκμων Αιανής – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-1

Τον πρώτο βαθμό για το φετινό πρωτάθλημα πήρε η ομάδα της Αγίας Παρασκευής μέσα σε μία δύσκολη έδρα.
  Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Αιανής μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο 15’ μετά από κεφαλιά του Μπούλη μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
 Η Αιανή είχε και 2 δοκάρια ένα στο 5’ μετά από κεφαλιά του Μπούλη και στο 25’ μετά από δυνατό σουτ του Κύρινα.

Ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε και σε μία αντεπίθεση των φιλοξενουμένων στο 35’ από τα αριστερά με τον Ευαγγελόπουλο Ε. έδωσε την πάσα στον Χριστοφορίδη που αυτός με τη σειρά του έδωσε δίπλα στον αμαρκάριστο  Κανούτα κάνοντας το 1-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση των 2 ομάδων έπεσε χωρίς να δημιουργηθούν πολλές φάσεις.
Οι γηπεδούχοι κυρίως προσπαθούσαν να απειλήσουν από στημένες φάσεις αλλά χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα.

Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής: Μπέμπας, Καλαμπούκας Ι, Ευαγγελόπουλος Π, Κανούτας( 85’ Παπαδόπουλος), Φλώρος Ε, Τζούμας, Κωνσταντινίδης( 65’ Καλαμπούκας Δ.), Ευαγγελόπουλος Ε. ( 90’ Λιόγας Α.), Καλαμπούκας Ζ., Φλώρος Σ., Χριστοφορίδης

Διαιτητής: Μαλιούρας

Βοηθοί: Παπαχαρίσης; Χατζής