Β' ΕΠΣΚ: Aγγλική νίκη της Ακαδημίας .. Μπορούσε κάτι καλύτερο ο Ανθότοπος (Βίντεο:)

Aκαδημία Σιάτιστας - Ανθότοπος 4-3
Δύο όψεις είχε το παιχνίδι στη Σιάτιστα το οποίο διεξήχθη κάτω από κακές καιρικές συνθήκες. Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους φιλοξενούμενους που είχαν την υπεροχή και ήταν απειλητικοί. Προηγήθηκαν με 0-1 στο 28΄με κοντινό σουτ του Γεωργιάδη  κι έχασαν καλές ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλο .

Στις αρχές του Β΄ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι χάνουν μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον  Κατωχίδη  να σημειώσουν και δεύτερο τέρμα και να πάρουν σημαντικό προβάδισμα, αλλά ο Διαμαντής είπε όχι . Ο νόμος του ποδοσφαίρου είναι αμείλικτος κι από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι ξύπνησαν και ισοφάρισαν με τον Μπούρτσο στο 47΄1-1 Στο 56΄ο Ανθότοπος θα φύγει στην αντεπίθεση με τον ταχύτατο Γεωργιάδη που με έξυπνο ψηλοκρεμαστό πλασέ θα δώσει ξανά προβάδισμα στην ομάδα του με 1-2. Στο 57΄ο Ντέρος θαισοφαρίσει σε 2-2 και στο 60΄ο Ηλίας θα κάνει την ολική ανατροπή γυρίζοντας το ματς στο 3-2. Στο 67΄ο Μουστάκας από κοντά δίνει προβάδισμα δύο γκολ στην Ακαδημία 4-2 και φαίνεται να κλειδώνει το παιχνίδι. Στο 85΄όμως ο αγώνας ξαναπαίρνει φωτιά όταν ο Λαζαρίδης με μακρινό σουτ θα αιφνιδιάσει τον Διαμαντή και θα γράψει το 4-3 .Στα υπόλοιπα λεπτά ο Ανθότοπος προσπάθησε να ισοφαρίσει χωρίς όμως να το πετύχει .