Β' ΕΠΣΚ: Δόξα Ροδιανής - Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-0 (φωτο - βίντεο)

Μ ένα γκολ του Νίκου Τζέλλου στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. η Δόξα Ροδιανής κέρδισε στο τοπικό ντέρμπι τον Μέγα Αλέξανδρο Λευκοπηγής με 1-0 . Το παιχνίδι είχε όλα τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν ένα τοπικό ντέρμπι.Κατά διαστήματα παίχτηκε καλό ποδόσφαιρο,δημιουργήθηκαν ωραίες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες,είχε ένα γκολ,πολλά φάουλ,διαμαρτυρίες και νεύρα πολλά, αλλά και αρκετούς φιλάθλους να το παρακολουθούν , παρά το τσουχτερό κρύο .
Το παιχνίδι άρχισε με αναγνωριστικό χαρακτήρα για τις δυο ομάδες,αλλά σιγά σιγά η τοπική ομάδα επέβαλλε το ρυθμό της, έχοντας τον έλεγχο του αγώνα.Οι φιλοξενουμενοι όμως σε δύο περιπτώσεις, θα μπορούσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ.Στο 26' όμως, η επέλαση του έμπειρου Κώστα Νάννου από τα δεξιά και η ωραία συστημένη σέντρα, έδωσε την ευκαιρία στον Νίκο Τζέλλο,να γράψει το 1-0 με δυνατό πλασέ,από το ύψος της μικρής περιοχής, παρά την ωραία προσπάθεια του Πα΄ι΄κου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, θέλοντας να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.Κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο του κέντρου, και την κατοχή και προσπάθησαν να γίνουν επικίνδυνοι, αλλά οι επιθετικοί ήταν άστοχοι,κι όποτε έβρισκαν εστία, ο Θέμης Αριδάς φαινόταν ανίκητος. Όσο το παιχνίδι πήγαινε προς το τέλος η πίεση των φιλοξενουμένων μεγάλωνε.Η τοπική ομάδα όμως,πολύ έμπειρη, διαχειρίστηκε πολύ έξυπνα το υπέρ της σκορ.Με άμυνα για σεμινάριο,έκλεινε καλά τους χώρους και στην κόντρα έφευγαν,οι ταχύτατοι Νάννος και Χρυσοστομίδης, που σε κάποιες απο τις αντεπιθέσεις,αν ήταν εύστοχοι, θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα τέρματα για την ομάδα τους.

Άριστη η διαιτησία του κ.Μαλλιούρα, με βοηθούς τους κ.κ. Βασιλειάδη και Βαξεβάνο.

Δόξα Ροδιανής : Αριδάς , -Δύντσικος, Δαμιανίδης, -Κεντεποζίδης, Κωτούλας Παναγιωτελίδης, Νάννος,-Χλιαράς -Τζέλλος , Νάννος ,Κερασιώτης , Χρυσοστομίδης

Μ. Αλέξανδρος Λευκοπηγής : Πάικος , Πεχλιβανίδης, Γκουντιός, Τσίρος, Βακρατσας, Ζάμπακας, Τζημόπουλος, Χήρας , Παπαζήσης, Λίτσιος , Μαρκόπουλος