Β’ ΕΠΣΚ: Εξάρα η Αιανή ... συνέτριψε το Τρανόβαλτο

Αλιάκμων Αιανής - ΑΟ Τρανοβάλτο 6-0
Συνεχίζοντας το εντυπωσιακό σερί νικών, ο Αλιάκμων συνέτριψε το Τρανόβαλτο με 6-0 και έδειξε ότι βρίσκεται σε διαρκή αγωνιστική άνοδο.
Το σκορ άνοιξε στο 15΄ ο Σάκης Κουτσογεωργόπουλος  με πλασέ από το ύψος της περιοχής ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0 με δυνατό σουτ μετά από ασίστ του Κύρινα.

Το ημίχρονο έκλεισε με τον Αλιάκμων να πετυχαίνει και τρίτο γκολ με σκόρερ τον Μάνο Μπούλη με όμορφο σουτ.
Στην επανάληψη ο Αχιλλέας Αραγιάς με κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 4-0 , ο Σάκης Κουτσογεωργόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Χάρης Καραγιώργος το 5-0 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πάνος Σταθόπουλος με άπιαστο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Αλιάκμων Αιανής: Τζέλλος, Κύρινας, Βαβλιάρας Χ.(Τσίγγανας), Αραγιάς, Σταθόπουλος, Καραγιάννης, Γκόντουρας, Γκαλιαμούτσας (Σκουτέλας),
Καραγιώργος, Μπούλης, Κουτσογεωργόπουλος (Νάνος)

Διαιτητής: Λαζόγκα

Βοηθοί: Αραβοπούλου, Αμαραντίδης

Βίντεο το 6-0 Σταθόπουλος Πάνος