Β’ ΕΠΣΚ: Διπλό και σταθεροποιείτε στην 5η θέση η Κοζάνη 2004 (φωτο - βίντεο)

Απόλλων Αυλών – Κοζάνη 2004 1-2
 Πέρασε κι από τις Αυλές η νεανική ομάδα της Κοζάνης 2004 με σκορ 1-2. Οι ποδοσφαιριστές του Θόδωρου Μανδραβέλη μπήκαν πιο καλά στο Α΄ ημίχρονο ,  και είχαν τον έλεγχο ,τα δύο  γκολ , αλλά και τις ευκαιρίες για να αυξήσουν περισσότερο τη διαφορά.  Οι γηπεδούχοι στο Β’ ημίχρονο προσπάθησαν να αντιδράσουν κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 να χάσουν πέναλτι , αλλά και να δημιουργούν ευκαιρίες με κυριότερη το δοκάρι στο 68΄.
Η Κοζάνη 2004 από την άλλη δεν εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά που δημιουργούνταν  από το ρίσκο των γηπεδούχων να ανεβάσουν πολλούς παίκτες μπροστά και όσες φορές βγήκαν στις  αντεπιθέσεις  με καλές προϋποθέσεις δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν και να κλειδώσουν από νωρίς τη νίκη.

Φάσεις και γκολ
Στο 1’ πλασέ του Παρασκευά, διώχνει πάνω από τη γραμμή ο Παπαδημητρίου.
Στο 6’ σουτ του Ζιαζιά, μπλοκάρει ο Γεώργογλου.
Στο 9’ ο Φωλίνας  από αριστερά θα σπάσει στο πέναλτι, ο Ράπτης  θα αφήσει τη μπάλα ανάμεσα από τα πόδια του, ο Νάνος θα στρώσει  στον Αντωνιάδη κι αυτός με δυνατό   σουτ θα πετύχει ένα όμορφο γκολ, 0-1.
Στο 10’ και 11’ ο Γεώργογλου αποκρούει σουτ του Χαρισίου και του Νάνου.
 Στο 14’ ο Ράπτης θα βρει το Χαρισίου που με ωραίο διαγώνιο σουτ θα κάνει το 0-2.
Στο 36’ θα εκτελέσει φάουλ ο Παρασκευάς, κεφαλιά του Κωνσταντή, μπλοκάρει ο Τσατσόπουλος.
Στο 43’ ατομική προσπάθεια και σουτ του Γιαννόπουλου, λίγο έξω.
Στο 51’ κόρνερ του Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Κωνσταντή, άουτ.
Στο 55’ νέο κόρνερ με τον Παπαδόπουλο, νέα κεφαλιά του Κωνσταντή αυτή τη φορά εύστοχη, και μειώνει το σκορ σε 1-2.
Στο 62’ ο Χαρισίου θα βρει ωραία το Φωλίνα, που θα πιάσει το διαγώνιο σουτ, άουτ.
Στο 68’  ο Κωνσταντής θα βρει μέσα στην περιοχή τον Παρασκευά, δυνατό σουτ, ο Τσατσόπουλος θα αποκρούσει, η μπάλα θα βρει το οριζόντιο δοκάρι και θα περάσει κόρνερ.
Στο 78’ κερδίζει πέναλτι ο Παπαδόπουλος, το εκτελεί ο Κωνσταντής, αλλά ο Τσατσόπουλος θα πέσει σωστά και θα αποκρούσει.

Απόλλων Αυλών: Γεώργογλου, Καραδήμος, Χαραλάμπους (68’ Πλιάτσικας), Κούτσιας, Τελιόπουλος Α., Γεωργακόπουλος (68’ Τσιμόπουλος), Παρασκευάς, Παπαδόπουλος, Λάσπας, Κωνσταντινίδης, Τρογαΐδης (68’ Σαλτσίδης).

Κοζάνη 2004: Τσατσόπουλος, Ζιαζιάς, Παπαδημητρίου, Παπανικολάου, Καραθανάσης, Αντωνιάδης (79’ Γκούμας), Νάνος, Γιαννόπουλος (91’ Νίκος), Ράπτης, Χαρισίου, Φωλίνας (66’ Σταφυλίδης).

Διαιτητής: Παπαδόπουλος Χρ.
Βοηθοί: Σύκος, Dule