Β’ ΕΠΣΚ Επιστροφή στις νίκες για τους Ακρίτες

Ακαδημία Σιάτιστας – Ακρίτες Κοζάνης 0-3

Εντός έδρας ήττα έκανε το Σάββατο το απόγευμα  η Ακαδημία Σιάτιστας που δεν βρέθηκε στη μέρα της.
Οι  φιλοξενούμενοι καλύτεροι σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα πήραν δίκαια τη νίκη και τους τρεις βαθμούς
15΄  μετά από φάουλ του Μπούρτζου ο Κάστιας και στην συνέχεια ο Καρακουλάκης δεν μπορούν να σκοράρουν,
32΄ οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ με τον Χουϊλίδη 0-1,
35΄κεφαλιά του Μπούρτζου λίγο άουτ.

Με το ξεκίνημα του Β' ημιχρόνου η Ακαδημία χάνει δύο ευκαιρίες για να φέρει  το παιχνίδι στα ίσια
Στο 47΄ με τον Καρακουλάκη σε μακρινό σουτ, και στο 51΄  με τον Δελαπάσχο .
Στο 60΄ φάουλ του Μπούρτζου διώχνει ο τερματοφύλακας των Ακριτών σε κόρνερ.
Οι Ακρίτες στη συνέχεια θα πάρουν τον έλεγχο και θα δημιουργήσουν δύο καλές φάσεις  στο 62΄   σουτ του Χουϊλίδη, λίγο άουτ
και στο 65΄ έδιωξε ο Διαμαντής πάλι από σουτ.
Στο 70΄ένα όμορφο γκολ από τους παίχτες των Ακριτών, ύστερα από ωραίο συνδυασμό που ξεκίνησε από την άμυνα ο Τραπεζανίδης με κεφαλιά έκανε το 0-2, ένα γκολ που χειροκροτήθηκε από όλη την κερκίδα .

Στο επόμενο λεπτό (71')ο ίδιος παίχτης έγραψε το 0-3, σκορ που ήταν και το τελικό.