Χαντ-μπολ ανδρών: Φιλικό παιχνίδι Αρίων-ΠΑΟΚ με πολύ κόσμο

Ένα σπουδαίο φιλικό παιχνίδι χαντ-μπολ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι περίπου 600 φίλαθλοι που βρέθηκαν στο ΔΑΚ Πτολεμαΐδας σήμερα το απόγευμα.
Ο Αρίων υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ ο οποίος ξεκίνησε εξορμήσεις στη Βόρειο Ελλάδα με στόχο να βρεθεί κοντά στους φίλους του συλλόγου, αλλά και να δώσει φιλικούς αγώνες με τοπικές ομάδες.

Το τελικό 24-46 μικρή σημασία έχει αφού η διαφορά δυναμικότητας ήταν τεράστια. Στα πρώτα 15 λεπτά η ομάδα του Δημήτρη Πασιαλή ήταν ανταγωνιστική και κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί 6-4. Στη συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι, οι γηπεδούχοι άρχισαν να κουράζονται και η ψαλίδα άνοιξε.
Στο ημίχρονο ο Αρίων τίμησε το ΠΑΟΚ με τη βράβευση να κάνει ο πρόεδρος της ΚΕΔΕ Χρήστος Κεσκερίδης στον αρχηγό των φιλοξενούμενων Θόδωρο Πετρίδη.
Ήταν ένα φιλικό παιχνίδι που έδωσε την ευκαιρία στο φίλαθλο κόσμο της Πτολεμαΐδας να δει από κοντά ένα σπουδαίο αντίπαλο όπως είναι ο ΠΑΟΚ ο οποίος προετοιμάζεται για τις μάχες των play-off.
Στο τέλος του αγώνα οι φίλαθλοι  χειροκρότησαν και τις 2 ομάδες για το όμορφο θέαμα που πρόσφεραν.