Βγήκε το ζευγάρι των τελικών στην ΕΚΑΣΔΥΜ

Στο τελικό των Play-off της Α΄ Ανδρών της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. προκρίθηκαν Α.Π.Σ. Αρίων και Σιάτιστα.
Ο Α.Π.Σ. Αρίων κερδίζοντας το Βελβεντό με 68-55 έκανε το 3-2 και τώρα θα αναμετρηθεί με την Σιάτιστα στον τελικό στις 4 νίκες με την Σιάτιστα να προηγείται 2-0.

Καθοριστικό σημείο στην εξέλιξη του παιχνιδιού ήταν η καταπληκτική άμυνα των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο όταν δέχτηκαν μόνο 19 πόντους και ο τραυματισμός του Σούπουρα από τους φιλοξενούμενους μόλις στο 2ο λεπτό. Ο «πιστολέρο» του Βελβεντού έσφιξε τα δόντια προσπάθησε να αγωνιστεί αλλά δεν τα κατάφερε.
Από την άλλη ο Αρίων είχε τον πλήρη έλεγχο είχε σταθερή διαφορά που έφτασε το +18 και δεν έπεσε ποτέ κάτω από τους 5.
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 30-19, 42-32, 68-55
ΑΠΣ Αρίων: (Μουρουζίδης): Αθανασιάδης 10, Καλομενίδης 19(3), Τσολάκης 2, Ιωσήφ, Πέκος 3, Κοτζακόλιος 2, Πανίδης 23(4), Γκέκας 9(1), Χατζηλιάδης, Πουτούκης.