Χαρά και λύπη … πάνε μαζί! - Άντεξε για ένα ημίχρονο η Ακαδημία... Τριάρα ο Μακεδονικός!!! (βίντεο)

Οι Σιατιστινοί απ’ τη μία  χάρηκαν για την ΑΝΟΔΟ στην Α' κατηγορία του Μακεδονικού, αλλά από την άλλη μια πικρή γεύση τους άφησε ο υποβιβασμός της Ακαδημίας...

Όπως και να έχει οι ποδοσφαιριστές της Ακαδημίας,  παρά την πικρία τους δήλωσαν ότι πολύ σύντομα θα επιστρέψουν στην Β’ κατηγορία.

Μακεδονικός Σιάτιστας - Ασβεστόπετρα 3-0
Χωρίς να ανεβάσει στροφές ο Μακεδονικός κέρδισε δίκαια την Ασβεστόπετρα στην τελευταία αγωνιστική της Β' κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης του β΄ ομίλου.

Τα γκολ πέτυχαν ο Γεωργάκας στο 29λεπτό με πέναλτι που έγινε πάνω στον Ντέρο Α. στο 32λεπτό ο Ζιώγος Δ. με ωραίο πλάσε, και στο β' ημίχρονο στο 81' σε νέο πέναλτι που κέρδισε ο Τσιούκρας και εκτέλεσε ο ίδιος γράφοντας  το τελικό σκορ σε 3-0.

...στιγμές του Μακεδονικού Σιάτιστας ...