Φιλική νίκη του Βελβεντού.. 3-1, τον Μακεδονικό Κοζάνης (φωτο - βίντεο)

Φιλική νίκη πέτυχε το Βελβεντό με σκορ 3-1 την Τετάρτη το απόγευμα με αντίπαλο την ομάδα του Μακεδονικού Κοζάνης.
Οι παίκτες του κ. Παπαδόπουλου Θωμά  σιγά σιγά δείχνουν δείγματα της σωστής και προγραμματισμένης  δουλειάς που γίνεται (παρά της δυσκολίες που αντιμετωπίσουν λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων )και αναμένεται  ,με την έναρξη του πρωταθλήματος να παρουσιάσουν ένα δυνατό κι   ομοιογενές σύνολο.
Ο κ. Παπαδόπουλος χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.
Από την άλλη ο Μακεδονικός αν και δεν παρουσιάστηκε φρέσκος λογικό για την εποχή , ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος και είχε την ατυχία να πέσει επάνω σ έναν καταπληκτικό Καραλίγκα που εντυπωσίασε με τις επεμβάσεις του.
Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν πως όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο κ. Καραθανάσης χρησιμοποίησε 20 ποδοσφαιριστές
Τα γκολ για το Βελβεντό πέτυχαν ο Παπαστέργιος (2) και ο Ελευθεριάδης, ενώ για τον Μακεδονικό ο Χαρισίου

ΑΣ Βελβεντό (Παπαδόπουλος Θ)  Καραλίγκας, Πιτσιάβας Χ. Τζέλα, Μπαλάνης, Σαμαράς, Τυρολόγος , Ευαγγέλου, Ταίρης, Καλτσούνης, Ελευθεριάδης, Παπαστέργιος
Έπαιξαν και οι Τρίχας , Διβικέλης, Ρετζιάν , Τέτος, Πιτσιάβας

Μακεδονικός Κοζάνης: Βαρυτιμίδης, Αντωνόπουλος, Αραγιάς, Τσαμπούρης, Πιλικίδης Αργ. , Αργυρόπυλος, Καραγιώργος,,Μπέμπης, Μαμάτσιος, Σέχι,  Κουτούλας.

Β΄ημίχρονο: Πάντος, Τσατσόπουλος, Πιλικίδης, Στ. Παπανικολάου,  Πηγαδάς Παπαδημητρίου , Χαρισίου, Ζιαζιάς, Κουτζιακουτζίδης, Γκούμας.