Γ’ Εθνική : Καστοριά – Εθνικός Ν. Αγιονερίου 0-0

Χωρίς να επιδείξουν κάτι ιδιαίτερο στο ματς οι δυο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό, μένοντας «άσφαιρες»

Σε ένα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα η Καστοριά υποδέχτηκε τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου για την 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Με τους γηπεδούχους να εμφανίζονται ανέτοιμοι και τους φιλοξενούμενους να δείχνουν ιδιαίτερη προσοχή στα μετόπισθεν, το 0-0 παρέμεινε ως το σφύριγμα της λήξης.
Πάντως στις ευκαιρίες υπήρξε ισοπαλία καθώς στο πρώτο μέρος η Καστοριά βρέθηκε κοντά στο γκολ όταν στο 43’ ο Σαπανίδης έκανε το σουτ με τον Καλογεράκη να διώχνει με δυσκολία, ενώ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπακαρόπουλος έκανε το σουτ και ο Αθανασιάδης έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή.

Καστοριά: Κοκκινίδης, Μπαϊρακτάρης, Σπανός, Σουμελάς, Αθανασιάδης, Μηλιάτης, Σαββαΐδης, Καλαϊτζίδης (73’ Γανώλης), Τσαμασλίδης (61’ Γεωργιάδης), Σαπανίδης, Ντάμζι (46’ Μπαρόζης)

Αγιονέρι: Καλογεράκης, Σακκάς (60’ Παπαδόπουλος), Γκέληνος, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Αλμπάνης, Όρφανός, Μάτσικας (77’ Χατζησταφάνου), Στεφανίδης, Πεχλιβανίδης (77’ Μπακαρόπουλος).