Γ’ Εθνική Δύο στα δύο για την Κοζάνη

Κοζάνη – Πύρασος 2-1

Η Κοζάνη με δυο γκολ στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης, κατάφερε να πάρει σημαντική νίκη σε βάρος της ομάδας της Νέας Αγχιάλου.

Οι γηπεδούχοι ήταν σαρωτικοί από το πρώτο λεπτό και στο 4’ πήραν προβάδισμα με τον Κ. Παπαδόπουλο. Ένα λεπτό μετά, στο 5’, ο Τσικόπουλος διαμόρφωσε το 2-0 υπέρ της Κοζάνης.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο 34’ και μείωσαν με τον Γκάγκα, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να αποφύγουν την ήττα στην Κοζάνη. Στο 78΄ο Βίδρας έκανε σωτήρια  απόκρουση κρατώντας τη νίκη για την ομάδα του

Κοζάνη (Γιάννης Προβίδας): Βίδρας, Ντούκα, Ματούλας (68′ Ηλίας), Ντεμιράϊ (71′ Αλιατίδης), Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τσικόπουλος, Χαματάϊ, Γκέγκα, Ταφαρλής, Κυρ. Παπαδόπουλος (60′ Δρόσος).

Πύρασος (Νίκος Χατζηκυριακίδης): Χαλάτσης, Σπ. Γκάγκας, Κοτζαθανάσης, Ιω. Κοντοβάς, Λεων. Γκάγκας (16′ Γκίκα), Στεφανής, Μπασδάνης, Τσιουρέλης (57′ Δαμάσκος), Μυργιώτης (37′ Βαγγελάκος), Παν. Κοντοβάς, Αναστασίου.