Β’ ΕΠΣΚ: Σε ανοδική πορεία η Κοζάνη 2004 (φωτο - Βίντεο)

Κοζάνη 2004 – ΑΕ Κρανιδίων 1-0
Δεύτερη σερί νίκη για τα πιτσιρίκια του Θόδωρου Μανδραβέλη πού έπιασαν καλή απόδοση και έφτασαν δίκαια στη νίκη
Μετά το διπλό μέσα στη Ροδιανή ζευγάρωσαν τις νίκες τους επικρατώντας την ΑΕ Κρανιδίων με  1-0.

Η Κοζάνη 2004 πολύ καλύτερη στο Α΄ ημίχρονο είχε τον έλεγχο πολλές ευκαιρίες δύο δοκάρια και πέτυχε το γκολ που τελικά έκρινε και τον αγώνα
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν για την ισοφάριση είχαν με τη σειρά τους δοκάρι χωρίς όμως να  καταφέρουν κάτι περισσότερο
ΟΙ  γηπεδούχοι ήταν  προσεκτικοί στην άμυνα  βγαίνοντας  πολύ επικίνδυνα στην κόντρα

Το φιλμ του αγώνα
Στο 19΄σέντρα του Βασίλα στον Αλεξόπουλο που θα πιάσει το σουτ από κοντά , άουτ
Στο 22΄Ο Γιαννόπουλος θα πασάρει στον Φαρμάκη που θα σουτάρει για να μπλοκάρει ο Τριανταφυλλίδης
Στο 25΄σέντρα του Φαρμάκη μονοκόμματο σουτ από κοντά του Κατσίκα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι
Στο 26΄Ο Αντωνιάδης θα δει τον Φαρμάκη , μπαλιά τετ α τετ  , σουτ του τελευταίου μπλοκάρει πάλι ο Τριανταφυλλίδης
Στο 30΄δυνατό σουτ του Γεωργιάδη λίγο έξω
Στο 32΄ο Γιαννόπουλος θα κλέψει τη μπάλα θα βγάλει μόνο ου τον Φαρμάκη που θα σουτάρει άουτ
Στο 41΄πλασέ του Φωλίνα μέσα από την περιοχή στο κάθετο δοκάρι
Στο 44΄Ο Γιαννόπουλος ωραία σέντρα μέσα στην περιοχή η μπάλα μετά από παρέμβαση και του Φαρμάκη θα φτάσει στον Φωλίνα που αυτή τη φορά θα είναι εύστοχος και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα  για το 1-0
Στο 60΄σουτ του Σταμούλη, άουτ
Στο 65΄σέντρα Γεωργιάδη στο δεύτερο δοκάρι πλασέ Κετίκογλου, άουτ
Στο 67΄σουτ δυνατό του Βασίλα στέλνει τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι
Στο 75΄Φωλίνας στον Γεωργιάδη   μέσα στην περιοχή σουτ αποκρούει ο Τριανταφυλλίδης
Στο 76΄ατομική προσπάθεια και σουτ του Φαρμάκη αποκρούει και πάλι ο Τριανταφυλλίδης